fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

LOT-owskie Dreamlinery z nowym wystrojem pokładów - Foto: PLL LOT
LOT-owskie Dreamlinery z nowym wystrojem pokładów - Foto: PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT stawiają na zupełnie nową jakość podróżowania. Nowe kabiny Dreamlinerów zostały zaprojektowane z poszanowaniem blisko 95-letniej historii firmy, w duchu polskiej gościnności, a jednocześnie nowoczesności.

Nowa przestrzeń kabin we wszystkich klasach inspirowana jest pejzażem Polski. Wibrujące, głębokie błękity stanowią doskonałą emanację marki LOT, a dodatek miedzi nawiązuje do ciepła polskiego słońca. Projekt wpisuje się w biznesowe trendy, jednak jako jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek nie zapominamy o akcentach z naszego dziedzictwa kulturowego o doświadczeniach przyszłych podróży w nowych kabinach 787 - mówi Izabela Leszczyńska, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Projekt nowych kabin wykonała dla Polskich Linii Lotniczych LOT wielokrotnie nagradzana, brytyjska agencja designerska Tangerine. Firma jest obecna na rynku od 1989 r. i pracowała dla marek takich jak Apple, British Airways, Finnair, Huawei czy Toyota.

Jeszcze bardziej komfortowe podróże dzięki nowym fotelom

Cała kabina floty Boeing 787 zostanie wyposażona w nowe fotele od firmy RECARO Aircraft Seating w LOT Business Class (model CL6720), LOT Premium Economy Class (model PL3530) oraz LOT Economy Class (model CL3810).

Wybierając RECARO Aircraft Seating jako wyłącznego dostawcę foteli dla naszej floty szerokokadłubowej, postawiliśmy na komfort pasażerów i innowację. Nasze partnerstwo stanowi kamień milowy zarówno dla PLL LOT, jak i dla RECARO, z którym po raz pierwszy realizujemy projekt dla samolotów szerokokadłubowych. Fotele serii CL6720, PL3530 i CL3810 uosabiają nasze zaangażowanie w zapewnianie komfortowych wrażeń z podróży we wszystkich klasach. Wierzymy, że ta współpraca wyznacza nowe standardy i odzwierciedla nasze zaangażowanie w ulepszanie podróży pasażerów dodaje Izabela Leszczyńska.

Układ foteli w LOT Business Class zmieni się na 1-2-1, dzięki czemu każdy pasażer zyska swobodny dostęp do przejścia w dowolnym momencie podróży. Każdy fotel zostanie wyposażony w indywidualne drzwi, gwarantujące maksymalną prywatność. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej przestrzeni oraz dodatkowe schowki na drobne przedmioty. Również w LOT Premium Economy Class będzie więcej miejsca na przedmioty osobiste, a nowy profil foteli oraz ich rozstawienie ułatwią dostęp do przejścia. W LOT Economy Class, dzięki zwiększonej przestrzeni na nogi oraz nowoczesnej technologii gąbek w siedziskach, podróż Dreamlinerem będzie jeszcze wygodniejsza.

Firma Recaro Aircraft Seating to wiodący, niemiecki producent foteli do samolotów i pociągów pasażerskich. Fotele serii CL3810 (w LOT Economy Class), będą produkowane w fabryce w Świebodzinie. Współpraca PLL LOT z Recaro jest długoterminowa. Firma będzie dostarczała fotele do wszystkich samolotów we flocie PLL LOT, również tych, które wejdą do floty polskiego przewoźnika w przyszłości.

Nowa jakość systemu rozrywki pokładowej
Pasażerowie LOT na rejsach długodystansowych zyskają dostęp do systemu rozrywki najnowszej generacji. Dreamlinery zostaną wyposażone w ekrany o rozdzielczości 4K i przekątnej 17.3 cala w LOT Business Class oraz 13.3 cala w LOT Premium Economy Class oraz LOT Economy Class. Pasażerowie wszystkich klas będą mogli połączyć swoje zestawy słuchawkowe z systemem rozrywki pokładowej, korzystając z technologii Bluetooth. Wszystkie fotele będą wyposażone w nowoczesny standard portów ładowania USB-C, fotele LOT Premium Economy Class i LOT Business Class będą oferować także uniwersalne gniazdka, a fotel klasy LOT Business Class dodatkowo wyposażony będzie w bezprzewodową ładowarkę.
Dostawcą systemu rozrywki będzie Safran Passenger Innovations firma z siedzibą w Kalifornii, wiodący dostawca systemów rozrywki pokładowej dla wielu przewoźników na świecie. Pasażerowie podróżujący na dalekich dystansach skorzystają z łączności internetowej. Dostawcą tej usługi będzie Viasat, globalna firma z siedzibą w Kalifornii, istniejąca na rynku od 1986 r.
W pierwszej kolejności retrofit przejdą samoloty typu Boeing 787-8 Dreamliner. Samolotem PLL LOT z całkowicie zmodernizowaną kabiną pasażerowie polecą w roku 2026.
To będzie zupełnie nowa jakość podróżowania od wejścia na pokład i ogólnego wrażenia, przez wygodę foteli i przyjemność korzystania z rozrywki pokładowej, aż po małe szczegóły, które, mamy nadzieję, nasi pasażerowie docenią. Nie możemy się doczekać, aż zaprosimy Państwa do tego doświadczenia zapowiada Izabela Leszczyńska.
Źródło informacji i zdjęć: PLL LOT