fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

 - Foto: Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
- Foto: Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Dziś (5 października) w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka odprawiono pasażera numer 800.000 w bieżącym roku. Okazał się nim pan Jacek Sosin z Łańcuta, który tego dnia razem z wnuczkami odlatywał przez Warszawę do Gdańska na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT. Wyjątkowi podróżni otrzymali od zarządu atrakcyjne upominki, nie zabrakło również okolicznościowego tortu.

2023 to rekordowy rok w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W każdym miesiącu liczba obsłużonych pasażerów była większa niż w analogicznym okresie roku 2019, dotąd najlepszego w historii podrzeszowskiego lotniska. Wówczas przez 12 miesięcy obsłużono 772 tys. pasażerów. Ta liczba została już przekroczona, co zapowiada bardzo dobry wynik na koniec bieżącego roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że już na początku października przekroczyliśmy poziom 800 tys. obsłużonych pasażerów. Motywuje nas to do kolejnych prorozwojowych działań. Dziękuję pasażerom za zaufanie i wybór lotniska Rzeszów-Jasionka, a załodze portu za zaangażowanie w pracę powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Gratuluję zarządowi kolejnego wspaniałego wyniku. Dzięki rozwojowi lotniska stwarzamy możliwości do wykorzystania potencjału turystycznego Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Rozwój portu to szansa na rozwój całego regionu - powiedziała Pani Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

- Lotnisko staje się coraz bardziej atrakcyjne dzięki środkom europejskim, rządowym i samorządowym. Liczymy, że coraz więcej pasażerów będzie również lądować w Jasionce i podróżować w piękne zakątki Podkarpacia. Myślę, że zarząd portu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamkniemy rok okrągłą liczbą podsumował Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W 2023 r. największym powodzeniem wśród pasażerów cieszyły się loty na Wyspy Brytyjskie, do Warszawy oraz do Monachium. Wśród lotów wakacyjnych najbardziej popularne są połączenia do Turcji, Egiptu i Grecji. Tegorocznym hitem lata są też loty do Rzymu oferowane przez linie Wizz Air.

Źródło informacji: Port Lotniczy Rzeszów Jasionka