fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

B787 Dreamliner - Foto: Boeing
B787 Dreamliner - Foto: Boeing

United Airlines rozbudowuje flotę 787 Dreamlinerów, zamawiając 50 samolotów B787-9 i ogłaszając, że dokupi jeszcze 50 sztuk. Nowe zamówienie na Dreamlinera zapewni United dodatkową elastyczność, ponieważ linia lotnicza będzie modernizować swoją globalną flotę w ciągu następnej dekady.

Budujemy świetlaną przyszłość w United, a to zamówienie przenosi nasz i tak już udany plan United Next na następną dekadę i później powiedział Scott Kirby, dyrektor generalny United. - Nasze planowanie i skupienie się na perspektywie długoterminowej pomogły nam wyprzedzić inne linie lotnicze, które stały w miejscu. Jestem przekonany, że nasza strategia jest słuszna, ponieważ stale dodajemy nowe, większe samoloty, aby w pełni wykorzystać nasze rosnące możliwości lotów zarówno międzynarodowych, jak i i w kraju.

Ze 150 potwierdzonymi zamówieniami United ma największy w historii portfel zamówień na Dreamlinery i ma pozycję największego operatora 787 na świecie. Dzisiejsze ogłoszenie jest następstwem rekordowego zakupu przez tę linię w zeszłym roku 100 sztuk B787.

Jako pierwsza linia lotnicza obsługująca wszystkie trzy modele rodziny 787, istniejąca flota United składa się z ponad 70 Dreamlinerów. Oszczędność paliwa i niezawodność 787 zapewniają United elastyczność latania na rozległej globalnej siatce tras. informuje wydział prasowy Boeinga.

Bezprecedensowe zaangażowanie United w rodzinę 787 Dreamliner jest świadectwem wiodącej na rynku ekonomiki operacyjnej i niezawodności szerokokadłubowych odrzutowców Boeinga powiedział Stan Deal, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. - Dzięki Boeingowi 787 United będzie cieszyć się synergią wynikającą z obsługi jednej z największych i najbardziej wydajnych flot w powietrzu.

Zwiększona wydajność i osiągi Boeinga 787 zmniejszają zużycie paliwa i emisję gazów cieplarnianych nawet o 25% w porównaniu z samolotami, które zastępuje, w zależności od konfiguracji. Model 787-9 ma zasięg obejmujący cały świat, który umożliwia przewoźnikom przelot na odległość do 7565 mil morskich (14010 km) i może pomieścić do 296 pasażerów.

Jak informuje Boeing, model 787 to najlepiej sprzedający się samolot szerokokadłubowy w historii. Złożono ponad 1800 zamówień od 87 klientów, w tym ponad 870 powtórnych zamówień od 56 stałych klientów. W zeszłym roku klienci złożyli prawie 350 zamówień i zobowiązań na rodzinę 787.

Źródło informacji: Mat. prasowe Boeing