fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

 - Foto: Mat. prasowe SkyUp
- Foto: Mat. prasowe SkyUp

Oprócz niedawno uzyskanego certyfikatu FAR129 uprawniającego do operowania w Stanach Zjednoczonych, SkyUp może teraz także działać w Kanadzie. Certyfikat FAOC, czyli certyfikat zagranicznego przewoźnika lotniczego, umożliwia ukraińskiej linii lotniczej świadczenie usług ACMI oraz wykonywanie lotów czarterowych z innych krajów do Kanady.

"Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie i wsparcie, jakie władze transportowe Kanady udzieliły nam w trakcie procesu zatwierdzania. Cieszymy się, że mamy możliwość działania na tym ważnym dla nas rynku i oferowania kanadyjskim liniom lotniczym oraz partnerom nasze doświadczenie i zdolności, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na podróże", mówi Dmytro Seroukhov, Dyrektor Generalny SkyUp Airlines.

SkyUp otrzymał zezwolenia na dziewięć samolotów w swojej flocie do wykonywania międzynarodowych lotów do Kanady. Są to siedem samolotów Boeing 737-800: UR-SQQ, UR-SQG, UR-SQP, UR-SQC, UR-SQF, UR-SQB, UR-SQO; oraz dwa samoloty Boeing 737-700: UR-SQE i UR-SQD.

W ramach certyfikacji przewoźnik otrzymał również zezwolenie na loty czarterowe (zezwolenie na wykonywanie lotów nieregularnych) oraz kod przewoźnika CBSA (kod przewoźnika od Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych).

Zgodnie z otrzymanym certyfikatem możemy wykonywać loty czarterowe i świadczyć usługi ACMI w przestrzeni powietrznej Kanady.

SkyUp zaczęło świadczyć usługi ACMI dla linii lotniczych komercyjnych w połowie kwietnia 2022 roku.

Według raportu ACMI Contract Monitor z czerwca 2023 roku opublikowanego przez ch-aviation, przewoźnik znalazł się na liście 20 najlepszych dostawców usług ACMI oraz na liście dostawców z największymi kontraktami ACMI.

Źródło informacji: SkyUp