fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

A321 NEO - Cathay Group zamawia 32 samoloty z rodziny A320neo - Foto: Airbus
A321 NEO - Cathay Group zamawia 32 samoloty z rodziny A320neo - Foto: Airbus

Cathay Group z Hongkongu ogłosiła zakup kolejnych 32 samolotów z rodziny Airbus A320neo w związku z inwestycją w dalszą rozbudowę i modernizację swojej floty. Umowa podwaja do 64 liczbę zamówionych przez grupę samolotów z rodziny A320neo, z czego 13 zostało już dostarczonych.

Wśród 32 dodatkowych samolotów znalazły się A321neo i A320neo, które dołączą do flot linii Cathay Pacific i HK Express. Będą obsługiwały loty głównie w Chinach kontynentalnych i do innych destynacji w Azji.

Christian Scherer Airbus Chief Commercial Officer and Head of International, powiedział: Cathay to jedna z wiodących grup linii lotniczych na świecie i jesteśmy dumni, że możemy być częścią jej planu odbudowy i wzrostu.

Latając z bazy Cathay Group w sercu Azji, samoloty z rodziny A320neo umożliwią grupie rozszerzenie usług w całym regionie dzięki najbardziej efektywnej flocie wąskokadłubowej i zróżnicowaniu komfortu pasażerów. Dzięki znacznej redukcji zużycia paliwa samoloty bezpośrednio przyczynią się do osiągnięcia celów Cathay Group w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Samoloty z rodziny A320neo wykorzystują najnowsze technologie, w tym nowej generacji silniki, sharklety i rozwiązania aerodynamiczne, które łącznie zapewniają o co najmniej 20% niższe zużycie paliwa i emisję CO2. Dzięki zamówieniom na ponad 9.700 sztuk od przeszło 130 klientów rodzina A320neo to najpopularniejsze maszyny wąskokadłubowe na świecie.

Źródło informacji: Airbus