fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

 - Foto: PLL LOT
- Foto: PLL LOT

Ważne, z kim podróżujesz od lat to cykl wywiadów wideo z osobami, które niegdyś pracowały w Polskich Liniach Lotniczych LOT i tworzyły najbardziej rozpoznawalną zagranicą polską markę. Nawiązuje do najnowszej kampanii przewoźnika Ważne, z kim podróżujesz.

W rozmowach przed kamerą, byli pracownicy PLL LOT, dzielą się z widzami nieznanymi dotąd opowieściami z historii Polskich Liniach Lotniczych LOT, które 1 stycznia będą obchodziły 95-lecie istnienia.

Małgorzata Nowotnik, bohaterka kolejnego materiału z cyklu Ważne, z kim podróżujesz od lat, która w latach 1971 1986 pracowała jako stewardesa w Polskich Liniach Lotniczych LOT, w wywiadzie opowiedziała między innymi o podróżach w czasach, gdy były one dostępne tylko dla nielicznych, nietypowych sytuacjach na pokładzie i cechach idealnej stewardesy.

Foto: Prywatna kolekcja Małgorzaty Nowotnik

Na pokłady samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT Małgorzata Nowotnik trafiła z pracy przy obsłudze samolotów na lotnisku Ławica w Poznaniu. W chmury zawiodła ją nie tylko chęć podróżowania i poznawania ciekawych osób, ale również miłość. To właśnie w PLL LOT Małgorzata poznała swojego przyszłego męża i kapitana Mariana Nowotnika. I tak w pracy na pokładach narodowego przewoźnika spędziła 15 lat. Gdy na świecie pojawił się syn lotniczego małżeństwa Piotr Małgorzata przeszła do obsługi naziemnej pasażerów.

Zawód stewardesy od lat cieszy się prestiżem, jest również niezwykle pożądany na jedno miejsce bywa niekiedy więcej chętnych niż na elitarną uczelnię. Czy tak samo było w latach 70. i 80? Zapraszamy do oglądania.

Źródło informacji: PLL LOT