fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Myśliwiec F-22 - Foto: BAE Systems
Myśliwiec F-22 - Foto: BAE Systems
BAE Systems otrzymało pięcioletni kontrakt od Lockheed Martin na dostawę zaawansowanego cyfrowego systemu walki elektronicznej (EW) AN/ALR-94 dla F-22 Raptor. Zgodnie z umową BAE Systems będzie w dalszym ciągu zarządzać naprawami i modernizacjami systemów walki elektronicznej, logistyką dostawców, konserwacją sprzętu testowego oraz zapewniać części zamienne na poziomie magazynu i wsparcie inżynieryjne, aby utrzymać gotowość i przydatność myśliwców F-22 dla współczesnych misji w powietrzu.
Jako producent złożonego systemu AN/ALR-94 EW , firma BAE Systems zapewnia zarządzanie cyklem życia systemu od początku programu. We współpracy z Lockheed Martin i Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych, BAE Systems zapewnia innowacyjne, opłacalne wsparcie systemu misji EW, umożliwiające myśliwcowi F-22 wykonywanie kluczowych misji w przestrzeni powietrznej.
W BAE Systems jesteśmy zaangażowani w zapewnianie wojsku zdolności o znaczeniu krytycznym wtedy, gdy ich najbardziej potrzebują powiedział Dan Harrington, dyrektor programów F-22 w BAE Systems. - Inwestujemy w doskonałość w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby Raptory i inne platformy były gotowe do stawienia czoła współczesnym zagrożeniom i wyprzedzenia naszych przeciwników.
Proaktywne działania firmy BAE Systems konsekwentnie zapewniają wysoki wskaźnik gotowości i obniżone koszty cyklu życia. Niedawne inwestycje w nowy, najnowocześniejszy zakład naprawczy F-22 w Merrimack w stanie New Hampshire pokazują zaangażowanie firmy w sprawne i opłacalne wsparcie w zakresie utrzymania łańcucha dostaw i serwisu.
F-22 Raptor zapewnia dominację w powietrzu dzięki unikalnemu połączeniu świadomości sytuacyjnej dalekiego zasięgu, niskiej wykrywalności, szybkości, zwinności i skutecznej broni. Wysokowydajny system AN/ALR-94 chroni Raptora za pomocą zintegrowanego ostrzegania radarowego, wsparcia namierzania i środków zaradczych zapewniając lepszą świadomość sytuacyjną i samoobronę. System pomaga pilotom identyfikować, monitorować, analizować i szybko reagować na potencjalne zagrożenia, a także umożliwia powodzenie misji w środowiskach o dużym natężeniu sygnałów w przypadku konfliktów.
Źródło informacji: BAE Systems