fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl 

Film Proxima - Plakat: © Artwork by Nicola Roversi / Producent filmu:  Dharamsala ,  Darius Films
Film Proxima - Plakat: © Artwork by Nicola Roversi / Producent filmu: Dharamsala , Darius Films

Już wkrótce w kinach będziemy mogli zobaczyć nowy film o tytule "Proxima". Jest to próba pokazania świata astronauty od tej ziemskiej strony, a dokładnie świata astronauty - kobiety.

Jak opisuje film polski dystrybutor Bestfilm, bohaterką opowieści jest Sara (Eva Green), która jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu.

Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

F$I$L$M

Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki Mustanga nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Występują: Eva Green (Casino Royal, Dom grozy, Marzyciele), Matt Dillon (Miasto gniewu, Dom, który zbudował Jack).

Pierwszy pokaz przedpremierowy filmu 11 stycznia w warszawskim Kinie Atlantic o godzinie 18:00.

Źródło informacji: Bestfilm , Kino Atlantic