fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Air Force One - Zdjęcie poglądowe - Foto: Pixabay.com / Pixabay License
Air Force One - Zdjęcie poglądowe - Foto: Pixabay.com / Pixabay License
W związku z 80-tą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej i związanymi z tym wydarzeniem wizytami delegacji zagranicznych nie przewidujemy występowania utrudnień na Lotnisku Chopina w Warszawie. Należy się liczyć z utrudnieniami w dojeździe do lotniska ulicą Żwirki i Wigury.
Należy zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie, szczególnie w zakresie zakazu postoju i parkowania oraz postępować zgodnie z poleceniami pracowników lotniska i funkcjonariuszy służb państwowych. Bezwzględnie nie wolno zostawiać na lotnisku oraz w innych miejscach publicznych bagaży bez opieki. Osoby, które pozostawią bagaż muszą liczyć się z konsekwencjami.

Informacja dla wszystkich przyjeżdżających na Lotnisko Chopina

Pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w normalnym ruchu pasażerskim (zarówno połączenia regularne jak i czarterowe) nie powinni odczuć bezpośrednio na lotnisku utrudnień w ciągu najbliższych kilku dni.

Miasto Stołeczne Warszawa podaje, że już od piątku (30 sierpnia) m.in. ulica Żwirki i Wigury będzie wyłączona z parkowania (dotyczy także wyznaczonych miejsc parkingowych, zatok oraz chodników). Ograniczenia będą obowiązywać do godzin nocnych w poniedziałek 2 września. Pozostawione pojazdy będą odholowywane.

Sama ulica nie będzie zamknięta, ale należy liczyć się z utrudnieniami (w tym całkowitym zamknięciem ruchu na wybranych odcinkach) związanymi z przejazdami kolumn rządowych. Dlatego wszystkim osobom, które w najbliższych dniach muszą przyjechać na nasze lotnisko doradzamy zarezerwować sobie więcej czasu na sam przyjazd i wybrać trasę dojazdu od strony Południowej Obwodnicy Warszawy (węzeł Lotnisko) lub od Ursynowa, ulicą Poleczki.

W rejonie lotniska prosimy zwracać uwagę na ustawione tymczasowe znaki. Zakazy postoju i parkowania są tymczasowo ustawiane również w miejscach, gdzie na co dzień można parkować. Dotyczy to szczególnie uliczek i miejsc wokół lotniska (również rejonu terminala Cargo oraz dojazdów pod ogrodzenie lotniska i innych uliczek wokół lotniska). Samochody postawione w rejonie zakazu mogą zostać odholowane.

Ze względu na specyfikę wydarzenia oraz kwestie bezpieczeństwa sytuacja i obowiązujące ograniczenia mogą ulec zmianie. Bieżące informacje nt. ewentualnych utrudnień na lotnisku będziemy publikować w miarę możliwości na naszych profilach w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/LotniskoChopina/
Twitter: https://twitter.com/ChopinAirport

Więcej informacji nt. utrudnień w dojazdach można znaleźć na stronie m.st. Warszawa: http://infoulice.um.warszawa.pl/
Bieżące informacje nt. sytuacji ruchowej samolotów można śledzić na stronie Lotniska Chopina w zakładce tablica lotów: https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/przyloty.html

Informacja dla miłośników lotnictwa i spotterów.

Podczas przylotów delegacji zagranicznych możliwe są dodatkowe środki bezpieczeństwa, włącznie z tymaczasowym ograniczeniem dostępu w wybrane miejsca. Przypominamy, że wszystkie drabiny, samochody i inne przedmioty umożliwiające przewyższenie ogrodzenia lotniska nie mogą być ustawiane bliżej niż co najmniej 3 metry. Prosimy wszystkich mających zamiar przebywać w rejonie ogrodzenia lotniska o założenie kamizelek odblaskowych. Przypominamy, że możliwe są tymczasowe ograniczenia w ruchu oraz zakazy parkowania. Prosimy stosować się do poleceń funkcjnariuszy Policji i Służb Państwowych.

Źródło informacji: Lotnisko Chopina

No comments

Leave your comment

In reply to Some User