fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Na gdańskim lotnisku uruchomiono punkt wyrabiania paszportów tymczasowych - Foto: Mater. Portu Lotniczego w Gdańsku
Na gdańskim lotnisku uruchomiono punkt wyrabiania paszportów tymczasowych - Foto: Mater. Portu Lotniczego w Gdańsku

W terminalu pasażerskim gdańskiego portu lotniczego został otwarty punkt szybkiego wyrabiania tymczasowych paszportów. Wczoraj od 7:30 do 9:00 pięć osób zdążyło wyrobić nowe tymczasowe dokumenty. 

„Otwarcie szybkiego punktu paszportowego w Porcie Lotniczym Gdańsk to ważny krok w stronę zapewnienia większego komfortu i bezpieczeństwa podróżujących. Dzięki temu, w przypadku nagłych sytuacji, można będzie uzyskać niezbędne dokumenty i udać się na wyczekiwany urlop” – podkreśliła wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz podczas konferencji prasowej otwierającej szybki punkt paszportowy w porcie lotniczym w Gdańsku. 

„Cieszymy się, że Port Lotniczy Gdańsk powiększa ofertę dla swoich pasażerów, także tych, którzy z różnych powodów mieli problem z dokumentami. Teraz będą mogli podróżować z paszportami tymczasowymi. Wymarzony wypad wakacyjny czy pilny wyjazd rodzinny i służbowy nie będą musiały być odkładane z powodu braku dokumentów. To bardzo duże ułatwienie dla naszych klientów, których liczba rośnie z miesiąca na miesiąc i których rekordowej liczby spodziewany się w tym roku. Podwyższanie standardów obsługi pasażerów to nasz wspólny priorytet” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Punkt paszportowy mieści się w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Gdańsk, przy ul. Słowackiego 210A, na wysokości strefy odlotowej i kontroli bezpieczeństwa, obok środkowego wejścia do terminalu. Jest czynny od poniedziałku do piątku, w dni powszednie, w godzinach 7:30 - 15:30.

Źródło informacji: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

No comments

Leave your comment

In reply to Some User