fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Fly Fest - Element grafiki Fly Fest / AZP
Fly Fest - Element grafiki Fly Fest / AZP

Festiwal lotniczy w Piotrkowie Trybunalskim ma już swoją historię. W tym roku była to już XII edycja Fly Fest. Pokazy lotnicze zaczęto organizować w Piotrkowie w 100-lecie lotniska w roku 2013. Dziś Fly Fest stał się już rozpoznawalną marką na mapie europejskich pokazów lotniczych, możemy przeczytać na stronie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

– Jesteśmy jednym z nielicznych organizatorów pokazów w Polsce, który nie biletuje tego wydarzenia, do nas, na teren pokazów wchodzi się za darmo. Wymaga to od nas ogromnego wysiłku organizacyjnego (jest nas zaledwie garstka osób, pracowników Aeroklubu) aby zdobyć zaufanie sponsorów i partnerów, miłośników awiacji, którzy decydują się finansować nasz lotniczy festiwal. – powiedział Marcin Pampuch dyrektor Aeroklubu w Piotrkowie.

>>> GALERIA ZDJĘĆ AZP

W tym roku organizatorzy przygotowali spektakularne pokazy w wykonaniu Scandinavian Airshow polegające na spacerze po skrzydłach lecącego samolotu dwóch pięknych kobiet SkyCats, to jedna z największych obecnie atrakcji pokazowych na świecie. Z polskich gwiazd znanych na całym świecie latał w Piotrkowie w pokazie  Łukasz Czepiela na samolocie CarbonCub, który wylądował już na molo w Sopocie, na największym wieżowcu w Dubaju, a ostatnio na stadionie we Wrocławiu.

– Wystąpili tradycyjnie piloci akrobacyjni z grupy ORLEN Żelazny oraz piloci z Retro Sky Team ze Słowacji, którzy zaprezentowali bitwę powietrzną. Były też samoloty odrzutowe Polskich Sił Powietrznych FA-50 i M-28 Bryza. Na płycie lotniska dla widzów było wesołe miasteczko i mnóstwo foodtrucków oraz stoisk z gadżetami i lotniczymi zabawkami – dodał Marcin Pampuch.

Więcej informacji i zdjęć: AZP

No comments

Leave your comment

In reply to Some User