fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Enter Air B737 na lotnisku w Łodzi - Foto: Mater. Port Lotniczy Łodź
Enter Air B737 na lotnisku w Łodzi - Foto: Mater. Port Lotniczy Łodź

20 tysięcy pasażerów poleciało już z Łodzi na wakacje samolotami czarterowymi, a 60 tysięcy jeszcze czeka na te najprzyjemniejsze dni w roku, informuje Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Sezon wakacyjnych czarterów zaczął się na lotnisku w Łodzi wyjątkowo wcześnie. Już przed majówką pierwsi turyści polecieli na wypoczynek w Turcji. To tej pory lotnisko obsłużyło 20 tysięcy pasażerów letnich czarterów. Najwięcej osób wybrało się do Turcji, do której co tydzień lata z Łodzi 9 samolotów czarterowych.

Dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź: „Powszechnie uważa się, że lato i wakacje zaczynają się wtedy, kiedy uczniowie kończą szkołę. Ale u nas na lotnisku lato i związany z nim sezon czarterów biur podróży zaczął się wcześniej. Już od końca kwietnia lotnisko pracuje w trybie wakacyjnym, czyli wyjątkowo intensywnie. I tak będzie do połowy października. Szacujemy, że w tym czasie z oferty wczasów zorganizowanych przez biura podróży skorzysta 80 tysięcy turystów. Oprócz tego łodzianie chętnie na własną rękę latają od nas do Hiszpanii: do Alicante i Malagi oraz Mediolanu Bergamo. To kierunki, które mamy w ofercie przez cały rok, od początku roku skorzystało z nich prawie 65 tysięcy pasażerów.”

Teraz loty do miast w Hiszpanii są 2 razy w tygodniu, a do Mediolanu, który jest dobrym punktem przesiadkowym – 3 razy w tygodniu, ale w październiku Ryanair będzie latał między Łodzią a Mediolanem 4 razy w tygodniu. Lotnisko w Bergamo to dobry punkt przesiadkowy. Liczba kierunków tanich linii na włoskim lotnisku pozwoli spełnić marzenia o wyjazdach m.in. na Sycylię, Sardynię, a także do wielu miast w Hiszpanii i Portugalii.

W zeszłym roku lotnisko w Łodzi obsłużyło 357 tysięcy pasażerów w tym 60 tysięcy pasażerów lotów czarterowych. W tym roku zarząd zapowiada obsłużenie pół miliona pasażerów, w tym 80 tysięcy klientów biur podróży. Rosnąca liczba podróżnych powoduje konieczność dostosowania wnętrza terminala i parkingów lotniska.

Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego w Łodzi: „Pracujemy cały czas nad rozwojem siatki połączeń, ale również nad poprawą komfortu pasażerów oczekających na wylot. Dziś prezentujemy nowe lokale gastronomiczne, ale warto wspomnieć, że wcześniej przebudowaliśmy i odświeżyliśmy istniejące sklepy zarówno w strefie wolnocłowej jak i ogólnodostępnej. Dzięki współpracy z Biurem Podróży Rainbow w najbliższych dniach otworzymy plac zabaw dla najmłodszych pasażerów. Powiększamy także parkingi lotniskowe, bo już w zeszłym roku w szczycie sezonu wypełniały się prawie w całości. Wyznaczyliśmy specjalna strefę dla pasażerów z voucherami z biur podroży, a w najbliższych dniach można będzie zostawić też samochód na nowym parkingu przez budynkiem szkoły pilotów Bartolini Air. Na tym nie koniec. W planach mamy jeszcze przebudowę strefy non-schengen, która planujemy zrealizować zimą, kiedy ruch będzie trochę mniejszy.”

Źródło informacji: Port Lotniczy im. Władysława Reymonta / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User