fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz
Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zamyka pierwsze półrocze 2024 roku z wynikiem ponad 30,5 tys. odprawionych pasażerów. W okresie wakacyjnym z lubuskiego portu polecieć można w sześciu kierunkach.

W czerwcu Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło dokładnie 8.909 pasażerów. W pierwszej połowie 2024 roku lubuski port obsłużył 30.668 podróżnych, czyli o ponad 19,5 tys. osób więcej niż w pierwszym półroczu 2019 i o 8 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 

W okresie wakacji z Babimostu polecieć można w sześciu kierunkach. W połowie czerwca z lubuskiego portu uruchomiono połączenia do Tirany w Albanii, obsługiwane przez linię Air Albania. Z kolei na pokładzie maszyn linii Nouvelair pasażerowie z Zielonej Góry polecieć mogą do Monastyru w Tunezji. W ofercie lotów z Babimostu znajdują się też połączenia do: Hurghady w Egipcie, Enfidhy w Tunezji oraz tureckiej Antalyi. Wycieczki z wylotem z lotniska w Babimoście oferują obecnie biura podróży: Coral Travel, ITAKA i Rego Bis. Rejsy regularne do Warszawy obsługują PLL LOT.

Źródło informacji: Port lotniczy Zielona Góra - Babimost / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User