fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne - Źródło: NOSG
Zdjęcie ilustracyjne - Źródło: NOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie otrzymali informację, że na pokładzie samolotu odlatującego do Wenecji znajduje się obywatel Polski, który zachowuje się agresywnie. Pomimo kilkukrotnego upomnienia przez personel pokładowy nie chciał zakończyć rozmowy telefonicznej, nie stosował się do poleceń dowódcy statku powietrznego.

W związku z tym do akcji została skierowana Grupa Interwencji Specjalnych, wyspecjalizowana w podejmowaniu interwencji wobec pasażerów zakłócających porządek. Mężczyzna został wezwany do opuszczenia pokładu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie wykonywania wydanych poleceń przez funkcjonariuszy.

Pasażer dobrowolnie opuścił statek powietrzny i został przewieziony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej gdzie za swoje zachowanie zgodnie z Ustawą Prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym.

Źródło informacji: NOSG

No comments

Leave your comment

In reply to Some User