fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Airbus H160 wszedł do służby w USA w barwach PHI Aviation - Foto: Airbus Helicopters
Airbus H160 wszedł do służby w USA w barwach PHI Aviation - Foto: Airbus Helicopters

Airbus dostarczył firmie PHI pierwszy w USA śmigłowiec H160, co oznacza początek użytkowania H160 w tym kraju. To pierwszy z czterech wiropłatów H160, które PHI zamierza używać do transportu ludzi i sprzętu w Zatoce Meksykańskiej. Przed rozpoczęciem lotów komercyjnych maszyna będzie wykorzystana w programie sprawdzającym jej możliwości w wymagającym środowisku morskim. Pomoże to w sprawnym wdrożeniu H160, zapewniając operatorowi i klientom końcowym poznanie zaawansowanych technologii i funkcji bezpieczeństwa nowego statku powietrznego.

„To ekscytujący moment dla naszych zespołów i partnerów”, powiedział Scott McCarty, prezes PHI Group. „H160 zaczyna nową erę w działalności PHI, pozwalając nam doskonalić  bezpieczeństwo, jakość i rentowność pracy w Zatoce Meksykańskiej. Jesteśmy dumni, że możemy już powitać śmigłowiec nowej generacji w naszej flocie i zacząć poznawanie jego potencjału. Gratulacje dla wszystkich, którzy pomogli w osiągnięciu tego celu”

„Dzięki najnowocześniejszym zastosowanym technologiom H160 ustanawia nowy standard na rynku śmigłowcowym i cieszymy się, że teraz klienci w USA będą mogli docenić jego doskonałe osiągi”, powiedział Bruno Even, prezes Airbus Helicopters. „Niższe zużycie paliwa, możliwość wykorzystania mieszanki zawierającej do 50% SAF, wygodna kabina i doskonała widoczność z pokładu sprawiają, że H160 idealnie nadaje się do działań nad morzem i oczekujemy, że doskonale sprawdzi się w obsłudze instalacji offshore przez PHI”.

H160 zdobywa popularność w Ameryce Północnej, a niedawno pierwszy wiropłat tego typu zasilił flotę kanadyjskiej firmy Chartright Air Group. H160 wszedł już do służby w Brazylii, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Francji i kilku innych krajach europejskich.

Źródło informacji: Airbus Helicopters

No comments

Leave your comment

In reply to Some User