fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne - samoloty Airbus / Foto: Airbus
Zdjęcie ilustracyjne - samoloty Airbus / Foto: Airbus

Airbus SE zawarł wiążącą umowę ramową ze Spirit AeroSystems w związku z potencjalnym przejęciem głównych obszarów działalności tej firmy związanych z produktami Airbusa, w szczególności produkcji sekcji kadłubów samolotów A350 w Kinston w Karolinie Północnej w USA i francuskim St. Nazaire, skrzydeł i środkowej części kadłubów samolotów A220 w Belfaście w Irlandii Północnej i Casablance w Maroku; a także pylonów do samolotów A220 w Wichita w USA.

Dzięki umowie Airbus dąży do zapewnienia stabilności dostaw produkowanych przez siebie samolotów poprzez bardziej zrównoważone podejście, zarówno pod względem operacyjnym, jak i finansowym, do różnych pakietów prac, za które obecnie odpowiada Spirit AeroSystems. Przyszła transakcja obejmowałaby przejęcie tych właśnie obszarów.

Airbus otrzyma od Spirit AeroSystems rekompensatę w postaci zapłaty 559 mln dolarów za kwotę nominalną 1,00 dolara, z zastrzeżeniem korekt, na podstawie ostatecznego zakresu transakcji. Zawieranie ostatecznych umów podlega nadal procesowi "due diligence". Chociaż nie ma gwarancji, że transakcja zostanie sfinalizowana, wszystkie zaangażowane strony chcą i są zainteresowane pracą w dobrej wierze, aby przyspieszyć i zakończyć ten proces tak szybko, jak to możliwe.

No comments

Leave your comment

In reply to Some User