fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Wystartowało połączenie z Bydgoszczy do Palmy na Majorce - Foto: Mater. pras. PLB
Wystartowało połączenie z Bydgoszczy do Palmy na Majorce - Foto: Mater. pras. PLB

Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska. W niedzielny poranek Pasażerowie, którzy wypełnili Boeinga 737-8 należącego do przewoźnika Ryanair Buzz, niemal do ostatniego miejsca, wystartowali do Palmy. Podróżni już w terminalu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. mogli poczuć klimat Majorki. Dzięki hiszpańskim specjałom przygotowanym przez jeden z lokali gastronomicznych znajdujący się w strefie non-Schengen hali odlotów Lotniska Bydgoszcz.

Krótki czas (około 3 godziny lotu w jedną stronę), dogodne dni i godziny lotów, bogata oferta i gwarancja pogody sprawiają, że kierunek ten chętnie wybierany jest m.in. przez rodziny z dziećmi. Wycieczki na hiszpańską wyspę realizowane są przez TUI Polska. 

- Sezon wakacyjnych podróży w pełni i wyraźnie widać to w terminalu bydgoskiego lotniska. Bardzo nas cieszy, że w tym roku mogliśmy wzbogacić ofertę letnich wylotów też o nowe miejsca – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. - Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz chętniej decydują się na zagraniczne podróże, a jako miejsce wylotu wybierają właśnie Bydgoszcz. To z kolei wpływa na dalsze decyzje touroperatorów, którzy poszerzają swoją ofertę wycieczek, także o zupełnie nowe kierunki. Przykładem jest Majorka, która w co głęboko wierzę, przyciągnie swoimi urokami wielu turystów z naszego regionu. 

- Majorka to nasza tegoroczna nowość w ofercie wylotów z Bydgoszczy. Kierunek ten cieszy się ogromną popularnością wśród klientów TUI i świetnie przyjął się również w Bydgoszczy. Liczymy na to, że rosnący popyt pozwoli nam na owocną współpracę z lotniskiem oraz rozwój oferty w kolejnych latach – mówi Marcin Dymnicki, Dyrektor Zarządzający TUI Poland. 

Loty na Majorkę realizowane będą w każdą niedzielę. Wylot z Bydgoszczy zaplanowany jest na godzinę 9:20 i lądowanie w Palma de Mallorca o 12:15. Rejs powrotny wystartuje o 5:35 i wyląduje w Bydgoszczy o godzinie 8:30. Ostatni rejs zaplanowany został na 8 września. 

Majorka dołączyła do pozostałych wakacyjnych kierunków, które już od kwietnia są realizowane z Lotniska Bydgoszcz – Antalyi, Burgas, Heraklionu, czy Rodos. Ostatni wylot na wycieczkę organizowaną przez touroperatorów zaplanowany jest na 23 października, a powrót tydzień później.

Warto nadmienić, iż lotnisko przygotowało dla najmłodszych Pasażerów - „opaski niezgubki”. To prezent dla dzieci, ale z myślą o rodzicach, dla których bezpieczeństwo pociech jest najważniejsze, także w trakcie wakacji marzeń.

Źródło informacji: Port Lotniczy w Bydgoszczy / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User