fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Airbus Wizz Air na lotnisku w Jasionce / Foto: Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Airbus Wizz Air na lotnisku w Jasionce / Foto: Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Od 10 września dwa razy w tygodniu (we wtorki i w soboty) liniami Wizz Air będzie można polecieć z Jasionki do Mediolanu. To drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska.

– Włochy rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku Rzymu, dokąd latają prawie pełne samoloty, a Mediolan to miasto nie tylko turystyki, ale też sportu, mody i biznesu, więc możemy spodziewać się świetnego zainteresowania tym kierunkiem przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do Mediolanu w sezonie zimowym oferował LOT. Teraz trasę przejmuje niskokosztowy Wizz Air, który w Jasionce operuje od 2020 roku. Lot trwać będzie nieco ponad dwie godziny. We wtorki i soboty różowo-fioletowe Airbusy wylatywać będą z portu Malpensa (największe z trzech lotnisk aglomeracji Mediolanu) o 14.05, przylot do Jasionki zaplanowany jest na 16.10. Po krótkim postoju samolot wystartuje z lotniska im. Rodziny Ulmów o 16.45, by zameldować się w Italii o 18.55.

– Jesteśmy przekonani, że nowa trasa zostanie ciepło przyjęta. Jesteśmy zdeterminowani, aby oferować naszym polskim pasażerom przystępne cenowo i wygodne możliwości podróżowania, aby mogli odkrywać kolejne niesamowite miejsca – dodaje Sasha Vislaus, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Źródło informacji: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

No comments

Leave your comment

In reply to Some User