fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne - samoloty B737 KLM / Foto: KLM
Zdjęcie ilustracyjne - samoloty B737 KLM / Foto: KLM

Linie lotnicze Air France zapowiedziały kolejną nowość w swojej ofercie lotów międzykontynentalnych. 18 listopada b.r. przewoźnik włączy do swojej siatki Kilimandżaro w Tanzanii. Będzie to – obok Salvadoru, Male i Kiruny – kolejna nowa destynacja, dokąd będzie można polecieć na pokładzie Air France w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.

Loty do Kilimandżaro rozpoczną się 18 listopada br, a trasa będzie realizowana jako kontynuacja połączenia Paryż-Zanzibar. Podróżni będą mieli do dyspozycji 3 rejsy tygodniowo – w poniedziałki, środy i soboty. Lot będzie realizowany samolotem Airbus A350-900, z 34 miejscami w klasie biznes, 24 w klasie Premium Economy i 266 w klasie ekonomicznej. 

Rozkład lotów Air France do Kilimandżaro* 

AF874: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 10:10, lądowanie na Zanzibarze o 21:10. Wylot z Zanzibaru o 22:55, przylot do Kilimandżaro o 23:55 (tego samego dnia). Loty w poniedziałki, środy i soboty.

AF874 (ten sam numer lotu): wylot z Kilimandżaro o 1:25, przylot do Paryża (CDG) o 8:50 (tego samego dnia). Loty w wtorki, czwartki i niedziele. 

Nowe połączenie: Paryż – Zanzibar – Kilimandżaro zastąpi dotychczasową trasę z Paryża przez Zanzibar do Dar Es Salam, którą Air France oferował do tej pory. Do stolicy Tanzanii będzie można nadal dotrzeć na pokładzie samolotów KLM, korzystając z lotów ze stopem w Kilimandżaro i na Zanzibarze. 

Oferta lotów KLM do Tanzanii: 

- połączenie Amsterdam – Kilimandżaro – Dar Es Salam (5 lotów tygodniowo),

- połączenie Amsterdam – Zanzibar – Dar Es Salam (2 loty tygodniowo) 

Dzięki lepszej koordynacji rozkładów obu linii, Grupa Air France – KLM zaoferuje klientom szerszy wybór połączeń do miast w Tanzanii. 

*wszystkie godziny podane według czasu lokalnego

Źródło informacji: Air France / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User