Po ukazaniu się pierwszych publikacji na temat planowanego rajdu upamiętniającego Pilotów Brygady Pościgowej, do Organizatorów odezwało się wielu pilotów, którzy chcieliby wziąć udział w planowanym wydarzeniu.
"Mimo, że nie jesteśmy jeszcze pewni w jakim stopniu rajd będzie dofinansowany uruchamiamy formularz zgłoszeniowy. Chcielibyśmy najpierw dowiedzieć się na jaką frekwencję możemy liczyć. Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Z każdą załogą będziemy się kontaktować indywidualnie." - informuje Kagero.
Jak dowiedzieliśmy się od Organizatorów, Aeroklub Lubelski ma podjąć uchwałę w kwestii ewentualnego przylotu samolotów do Radawca oraz w sprawie współorganizacji wydarzeń towarzyszących rajdowi.
Wsparcie zadeklarował również lubelski oddział IPN. Kagero - "Mamy nadzieję, że dzięki tej instytucji uda nam się wydać książkę Bogusława Skwarka o losach Brygady Pościgowej na Lubelszczyźnie oraz udekorować samoloty biorące udział w rajdzie godłami eskadr tej formacji."
Wydarzeniem zainteresowało się Starostwo Powiatowe w Lublinie a Fundator z fundacji My Słowianie, Radosław Sałata Organizator Królewskiego Pikniku w Borkach zaprosił do udziału w jego trzeciej edycji. Warto zwrócić uwagę, że Borki znajdują się w sąsiedztwie Woli Osowińskiej, z której pochodzi Zdzisław Krasnodębski dowódca jednego z dywizjonów Brygady Pościgowej. "Otrzymaliśmy też zupełnie nieoczekiwanie zaproszenie na jeszcze jedno lotnisko, które chciałoby gościć uczestników naszego rajdu. Bardzo dziękujemy!" - pisze Kagero.
"Z pierwszych rozmów z pilotami wynika, że nie wszyscy zainteresowani wydarzeniem upamiętniającym Pilotów Brygady Pościgowej są gotowi wziąć udział w rajdzie. Dlatego w tym samym czasie i tym samym miejscu zorganizujemy zlot samolotów GA. Które lotnisko wybierzemy ostatecznie do tego celu okaże się niebawem." - podsumowuje Organizator Zlotu.
Patronat nad II edycją LOT WSCHODNIEJ POLSKI objęły: Lublin 112, dlapilota.pl, Aviation24.pl, ATO AVIONER.
Źródło informacji: Kagero / redag. aviation24.pl