fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Grafika ilustracyjna / Źródło: AI / Copilot
Grafika ilustracyjna / Źródło: AI / Copilot

Po ukazaniu się pierwszych publikacji na temat planowanego rajdu upamiętniającego Pilotów Brygady Pościgowej, do Organizatorów odezwało się wielu pilotów, którzy chcieliby wziąć udział w planowanym wydarzeniu.

"Mimo, że nie jesteśmy jeszcze pewni w jakim stopniu rajd będzie dofinansowany uruchamiamy formularz zgłoszeniowy. Chcielibyśmy najpierw dowiedzieć się na jaką frekwencję możemy liczyć.  Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Z każdą załogą będziemy się kontaktować indywidualnie." - informuje Kagero.

Jak dowiedzieliśmy się od Organizatorów, Aeroklub Lubelski ma podjąć uchwałę w kwestii ewentualnego przylotu samolotów do Radawca oraz w sprawie współorganizacji wydarzeń towarzyszących rajdowi.

Wsparcie zadeklarował również lubelski oddział IPN. Kagero - "Mamy nadzieję, że dzięki tej instytucji uda nam się wydać książkę Bogusława Skwarka o losach Brygady Pościgowej na Lubelszczyźnie oraz udekorować samoloty biorące udział w rajdzie godłami eskadr tej formacji."

Wydarzeniem zainteresowało się Starostwo Powiatowe w Lublinie a Fundator z fundacji My Słowianie, Radosław Sałata Organizator Królewskiego Pikniku w Borkach zaprosił do udziału w jego trzeciej edycji. Warto zwrócić uwagę, że Borki znajdują się w sąsiedztwie Woli Osowińskiej, z której pochodzi Zdzisław Krasnodębski dowódca jednego z dywizjonów Brygady Pościgowej. "Otrzymaliśmy też zupełnie nieoczekiwanie zaproszenie na jeszcze jedno lotnisko, które chciałoby gościć uczestników naszego rajdu. Bardzo dziękujemy!" - pisze Kagero.

"Z pierwszych rozmów z pilotami wynika, że nie wszyscy zainteresowani wydarzeniem upamiętniającym Pilotów Brygady Pościgowej są gotowi wziąć udział w rajdzie. Dlatego w tym samym czasie i tym samym miejscu zorganizujemy zlot samolotów GA. Które lotnisko wybierzemy ostatecznie do tego celu okaże się niebawem." - podsumowuje Organizator Zlotu.

Patronat nad II edycją LOT WSCHODNIEJ POLSKI objęły: Lublin 112, dlapilota.pl, Aviation24.pl, ATO AVIONER.

Źródło informacji: Kagero / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User