fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Wizualizacja punktu obserwacyjnego przy lotnisku w Dublinie - Materiały: Dublin Airport
Wizualizacja punktu obserwacyjnego przy lotnisku w Dublinie - Materiały: Dublin Airport

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o pomyśle lotniska w Dublinie dotyczącym budowy stanowiska obserwacyjnego dla Spotterów. Dziś władze lotniska zaprezentowały wizualizację i złożyły wniosek planistyczny dotyczący utworzenia nowego, dedykowanego obszaru widokowego obok naszego południowego pasa startowego.

Proponowany obiekt obserwacji samolotów będzie zlokalizowany na terenie obecnego nieformalnego punktu widokowego na lotnisku przy Old Airport Road, zwanego lokalnie „Kopcem”. Obiekt jest w całości własnością lotniska w Dublinie.

Obiekt zapewni społeczeństwu wygodną i bezpieczną przestrzeń do obserwacji ruchu samolotów, z dobrym widokiem na południowy pas startowy (10R/28L) i pas startowy z bocznym wiatrem (16/34) na lotnisku w Dublinie.


Udogodnienia obejmują wydzielony parking na 22 miejsca parkingowe (w tym dwa miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i dwa wydzielone miejsca dla rodzin), parking dla rowerów oraz podwyższony zadaszony podest z miejscami do siedzenia. Obiekt będzie w pełni oświetlony, a zasilanie zapewnią umieszczone na jego terenie panele słoneczne.

Według Gary'ego McLeana, dyrektora zarządzającego lotniska w Dublinie: - „Ośrodki do obserwacji samolotów są charakterystyczne dla portów lotniczych na całym świecie. Oprócz platformy do obserwacji samolotów, obiekty te tworzą także interfejs między lotniskiem a lokalną społecznością, pomagając lotnictwu entuzjastom interakcji z lotniskiem poprzez obserwację ruchu samolotów i operacji na lotnisku. Przez ostatnie 40 lat to miejsce było nieformalnym miejscem obserwacji samolotów i uważamy, że nadszedł czas, aby stworzyć bardziej formalny obiekt. Jest to atrakcja dla dzieci w Dublinie, które mogłyby zostać zabrane do „The Mound”, aby mogły obejrzeć lądujące i startujące na lotnisku samoloty. Dzięki temu nowemu obiektowi korzystanie z niego będzie bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla użytkowników. Uważamy, że będzie to obiekt, który sprawi radość lokalnej społeczności”.

Źródło informacji: Dublin Airport, Aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User