fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Lotnisko Zielona Góra-Babimost / Mater. pras.
Lotnisko Zielona Góra-Babimost / Mater. pras.

Od początku roku Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło już blisko 22 tys. pasażerów. To rekordowy wynik w historii portu, do czego z pewnością przyczyniła się atrakcyjna siatka połączeń. Podczas tegorocznych wakacji z lubuskiego lotniska polecieć można będzie w pięciu kierunkach.

W piątym miesiącu roku Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło dokładnie 5.478 osób. Od stycznia do końca maja z usług portu w Babimoście skorzystało 21.759 podróżnych. To o 14 tys. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku, kiedy lotnisko obsłużyło 7.757 pasażerów. 

W maju z lubuskiego portu kontynuowano loty regularne do Warszawy na pokładzie maszyn PLL LOT oraz rejsy czarterowe do Marsa Alam w Egipcie (do 15 maja). Pod koniec miesiąca w siatce połączeń z Babimostu pojawiły się kolejne kierunki: turecka Antalya, tunezyjska Enfidha i egipska Hurghada, do których będą realizowane rejsy przez okres wakacyjny. 

Od połowy czerwca z Zielonej Góry polecieć będzie można też do Tirany w Albanii. W sezonie wakacyjnym z lubuskiego portu połączenia realizowane będą w pięciu kierunkach, regularne do Warszawy i czarterowe do: Antalyi, Hurghady, Enfidhy i Tirany.

Źródło informacji: Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost

No comments

Leave your comment

In reply to Some User