fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Samolotu Harbour Air zderzył się z łodzią w porcie Coal Harbour w Vancouver - Źródło: Ujęcie z filmu osadzonego w publikacji na podstawie platformy X - PeterKellyBC
Samolotu Harbour Air zderzył się z łodzią w porcie Coal Harbour w Vancouver - Źródło: Ujęcie z filmu osadzonego w publikacji na podstawie platformy X - PeterKellyBC

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, doszło do poważnego incydentu w porcie Coal Harbour w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej. Samolot Harbour Air DHC-2 Beaver zderzył się z łodzią podczas próby startu.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 13:00 czasu lokalnego w pobliżu Canada Place. Świadkowie na miejscu zdarzenia zarejestrowali moment uderzenia samolotu w łódź. Na nagraniach widać, jak samolot po uderzeniu w łódź, prawdopodobnie po utracie pływaków, uderza w taflę wody i zanurza się do połowy.

Na skutek zderzenia dwie osoby zostały ciężko ranne. Zostały one natychmiast przetransportowane do lokalnego szpitala. Wszyscy pasażerowie samolotu i łodzi zostali ewakuowani.

Harbour Air potwierdziło, że samolot, który brał udział w zdarzeniu, należał do ich floty. Firma zadeklarowała pełną współpracę z władzami i zobowiązała się do przeprowadzenia szczegółowego dochodzenia w celu ustalenia przyczyn zdarzenia.

Transportation Safety Board (TSB) przejęło prowadzenie śledztwa w sprawie zdarzenia. TSB to niezależna agencja rządowa, której zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa transportu morskiego, kolejowego, lotniczego i rurociągowego.

Harbour Air to kanadyjska firma lotnicza założona w 1982 roku. Firma rozpoczęła działalność w celu obsługi przemysłu leśnego za pomocą dwóch małych wodnosamolotów Dehavilland Beaver. Obecnie jest to jedna z największych firm obsługujących loty wodnosamolotami na świecie.

Źródło informacji: globalnews.ca, castanet.net, harbourair.com, aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User