fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

MiG-29 w malowaniu nawiązującym do Dywizjonu 303 - Foto: Andrzej Rogucki
MiG-29 w malowaniu nawiązującym do Dywizjonu 303 - Foto: Andrzej Rogucki

W 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, jeden z myśliwców MiG-29 został pomalowany z wykorzystaniem elementów nawiązujących do słynnego Dywizjonu 303. Na górnej części kadłuba znalazło się godło Dywizjonu Kościuszkowskiego, na statecznikach pionowych wizerunek asa myśliwskiego z czasów IIWŚ - podpułkownika pilota Jana Zumbacha oraz numer boczny 303.

MiG-29 w nowym malowaniu to tzw. nielot. Swoje lata służby ma już za sobą. Został odrestaurowany i pomalowany w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego przez grupę pasjonatów historii lotnictwa we współpracy z personelem technicznym bazy. Będzie uświetniać wszelkiego rodzaju uroczystości organizowane na terenie 23 BLT. Myśliwiec został zaprezentowany po raz pierwszy w dniu dzisiejszym na wystawie statycznej podczas pikniku lotniczego zorganizowanego z okazji święta 23.BLT. 

Jednym z wolontariuszy biorących udział w tym projekcie był Andrzej Rogucki, który udostępnił nam zdjęcia z przebiegu prac.

Publikacja: Aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User