fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Wypadek samolotu wojskowego SF-260D w Turcji - Źródło: Ujęcie z filmu osadzonego w publikacji / X / Debra White
Wypadek samolotu wojskowego SF-260D w Turcji - Źródło: Ujęcie z filmu osadzonego w publikacji / X / Debra White

Dzisiaj rano doszło do tragicznego wypadku z udziałem samolotu wojskowego SF-260D w tureckiej prowincji Kayseri. Samolot to SF-260D był używany do szkolenia w Tureckich Siłach Powietrznych.

Samolot wystartował z bazy lotniczej w Kayseri. Na pokładzie znajdowało się dwóch pilotów. Niestety, obaj piloci zginęli w wyniku katastrofy. Przyczyna wypadku jest na razie nieznana. Władze rozpoczęły śledztwo w tej sprawie.

Samolot SF-260D, który uległ wypadkowi, należał do tureckiego Ministerstwa Obrony.

SF-260D,  to lekki samolot, który jest powszechnie używany jako samolot szkolny i do akrobacji powietrznych. Został zaprojektowany przez włoskiego projektanta samolotów Stelio Frati, a produkcję pierwotnie prowadziło przedsiębiorstwo Aviamilano z Mediolanu. Pierwszy lot prototypu odbył się 15 lipca 1964 roku. SF-260D jest wersją z udoskonalonym silnikiem i innymi ulepszeniami.

SF-260D jest znany ze swojej doskonałej manewrowości i jest określany jako "przyjemny w pilotażu". Ma prędkość maksymalną wynoszącą 370 km/h. Jest to samolot o dużej wytrzymałości strukturalnej, zdolny do wykonywania zaawansowanych manewrów akrobacyjnych.

Źródło informacji: jbpost.com, wikipedia, ilkha.com, aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User