fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Cellfast Flying Team poleci na Świdnik Air Festival - Foto: Łukasz Kaczanowski / Świdnik Air Festival
Cellfast Flying Team poleci na Świdnik Air Festival - Foto: Łukasz Kaczanowski / Świdnik Air Festival

Ta formacja długo kazała na siebie czekać. Do Świdnika, po przerwie, wraca Cellfast Flying Team. Jej przygoda rozpoczęła się w 2014 roku na lotnisku w Krośnie. Rok później zaprezentowała się „na niebie”. Od początku istnienia formacji należą do niej piloci Mieczysław Machnik, Arkadiusz Nowak i Daniel Dębosz.

Cellfast Flying Team ma do swojej dyspozycji samoloty Morane Rallye. Może się wydawać, że są jednakowe, nic bardziej mylnego. Każda maszyna jest w innej wersji i ma różną moc silnika. Samoloty Morane Rallye były przez wiele lat produkowane we Francji i zdobyły sobie sławę najbardziej popularnych maszyn sportowych w Europie. To konstrukcja wyjątkowo bezpieczna.

Czego możemy spodziewać się po pokazach w wykonaniu Cellfast Flying Team? Załoga w zanadrzu mnóstwo ciekawych ewolucji. Latanie w szyku, rozejścia, mijanki, przegrupowania czy powroty do formacji. Dodatkowo samoloty wyposażone są w instalacje dymne, podnoszące atrakcyjność prezentacji.

Ekipę z Krosna na świdnickim niebie zobaczymy już w czerwcu. Bilety do kupienia w przedsprzedaży na portalu biletyna.pl oraz w kasie Kina Lot, gdzie można od razu wymienić je na opaski.

Źródło informacji: Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

No comments

Leave your comment

In reply to Some User