fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

B787 na lotnisku w Paryżu (CDG) - Foto: Air France
B787 na lotnisku w Paryżu (CDG) - Foto: Air France

Air France kontynuuje rozbudowę swojej siatki połączeń. Przewoźnik zapowiedział pierwsze plany na sezon jesienno-zimowy 2024–2025 (od listopada 2024 r. do marca 2025 r.), w którym zaoferuje 5 dodatkowych kierunków, w tym 3 nowości. Od 28 października 2024 roku francuska linia rozpocznie loty na nowej trasie - między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle) a Salvadorem (stan Bahia, Brazylia).

Drugą nowością będzie Male – stolica Malediwów, dokąd będzie można dolecieć na pokładach Air France sezonowo - w okresie ferii świąteczno-noworocznych, od 20 grudnia 2024 r. do 5 stycznia 2025 r. Natomiast od 21 grudnia b.r. rozpoczną się loty do szwedzkiej Kiruny, która jest już piątym kierunkiem Air France w Laponii. Ponadto w zimowym rozkładzie przewoźnika pojawią się Denver i Phoenix w Stanach Zjednoczonych.

Salvador da Bahia– piąty kierunek Air France w Brazylii

28 października 2024 Air France zainauguruje trasę z Paryża (CDG) do Salvadoru (stan Bahia, Brazylia). Loty będą oferowane 3 razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki i soboty) samolotem typu Airbus A350-900 z 324 miejscami na pokładzie – w konfiguracji 34 miejsca w Klasie Biznes, 24 – Premium Economy oraz 266 w Klasie Ekonomicznej. Była stolica Brazylii, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będzie piątym kierunkiem Air France w Brazylii, po Rio de Janeiro, Sao Paulo, Fortalezie i Bélem, w ramach łącznej oferty 30 lotów tygodniowo między Francją a Brazylią.* Ponadto dzięki partnerstwu handlowemu z brazylijskim przewoźnikiem GOL, klienci Air France mogą z łatwością korzystać z siatki połączeń krajowych obejmującej 40 miast w całej Brazylii.

Malediwy – na świąteczne ferie

Do Malé – stolicy Malediwów klienci Air France będą mogli podróżować w okresie ferii bożonarodzeniowych - od 20 grudnia 2024 r. do 5 stycznia 2025 r. - kiedy to przewoźnik wznowi sezonowo loty na tej trasie. Do dyspozycji podróżnych będą dwa rejsy tygodniowo (w piątki i niedziele) samolotem Airbus A350-900 z 292 miejscami na pokładzie.

Kiruna – piąta destynacja Air France w Laponii

Na 21 grudnia b.r. Air France zapowiedział otwarcie trasy z Paryża (CDG) do szwedzkiej Kiruny. Loty będą odbywały się raz w tygodniu (w soboty) samolotem typu Airbus A319. Kiruna jest już piątym kierunkiem Air France w Laponii. Przewoźnik ma swojej ofercie ponadto Rovaniemi (Finlandia), Kittilä (Finlandia), Tromsø (Norwegia) i Narvik (Lofoty, Norwegia – połączenie sezonowe, tylko latem). Kiruna leży 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego i dzięki swojej lokalizacji jest idealną bazą wypadową, aby doświadczyć dziewiczej przyrody regionu i podziwiać zorzę polarną.

Zimą do Denver i Phoenix

W najbliższym sezonie zimowym Air France planuje w dalszym ciągu wzmacniać swoją obecność w Stanach Zjednoczonych. W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku, klienci przewoźnika będą mieli do dyspozycji dwa nowe kierunki w Stanach Zjednoczonych: Denver (Kolorado) i Phoenix (Arizona). Do obu tych miast Air France zaoferuje po 3 loty tygodniowo z wylotem z Paryża (CDG). Do tej pory połączenie do Denver było oferowane wyłącznie latem, a trasa do Phoenix zostanie zainaugurowana 23 maja b.r.

*loty do Bélem* Air France wykonuje z Cayenne w Gujanie Francuskiej

Źródło informacji: Air France

No comments

Leave your comment

In reply to Some User