fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina - Foto: PPL
Terminal Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina - Foto: PPL

Od początku drugiego kwartału na lotnisku funkcjonuje letnia siatka połączeń. Z myślą o zbliżającym się sezonie wakacyjnym, w terminalu pojawiły się kolejne źródełka z filtrowaną i darmową wodą dla pasażerów.

Lotnisko Chopina w kwietniu odprawiło dokładnie 1.588.901 osób. To o 8,6 proc. więcej niż w rekordowym jak do tej pory kwietniu 2019 roku, kiedy stołeczny port obsłużył ponad 1,46 mln pasażerów. Najwięcej, bo aż 62.834 osób, przez lotniskowe bramki przeszło tuż przed majówką – 26 kwietnia. W sumie od początku 2024 roku w Warszawie odprawiło się 5.891.799 podróżnych.

Ruch na Lotnisku Chopina systematycznie rośnie, dlatego port stara się zapewnić pasażerom jak najwięcej udogodnień. Z początkiem maja w terminalu oddano do użytku nowe źródełka z wodą pitną oraz zmodernizowano te wcześniej istniejące. Pierwsze takie urządzenia w stołecznym porcie pojawiły się już kilka lat temu. Aktualnie dostępnych jest 7 poidełek, wkrótce będzie 8. Źródełka zlokalizowane są zarówno w strefie Schengen jak i non-Schengen. Poidełka umożliwiają pasażerom darmowe napełnienie butelek, bidonów czy termosów filtrowaną wodą pitną. To nie tylko poprawa komfortu podróżowania, ale także działanie na rzecz edukacji dotyczącej zużycia plastiku.

Źródełka w terminalu naszego lotniska dostępne są dla pasażerów już od kilku lat. Cieszymy się, że tuż przed nadchodzącym sezonem wakacyjnym udało nam się oddać do dyspozycji podróżnych kolejne poidełka, a te które były, przeszły modernizację. Dostęp do bezpłatnej, pitnej wody to spore udogodnienie w podróży. Pasażerowie bardzo cenią sobie ten wygodny sposób napełniania własnych butelek czy bidonów. Zachęcamy wszystkich do korzystania ze źródełek – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

W br. w stołecznym porcie odprawiono ponad 540 tys. pasażerów w ruchu czarterowym, to 42 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Wśród pięciu najchętniej wybieranych kierunków czarterowych z Lotniska Chopina w okresie od stycznia do kwietnia znalazły się: Marsa Alam, Hurghada, Szarm el-Szejk, Antalya i Fuerteventura. Natomiast w ruchu regularnym najpopularniejszymi miastami okazały się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Dubaj.

W pierwszym miesiącu nowego kwartału stołeczny port odprawił ponad 1 mln pasażerów w ruchu Schengen i 505 tys. osób w ruchu Non Schengen. Udział pasażerów transferowych w ogólnej liczbie odprawionych osób od stycznia utrzymuje się na poziomie 25 proc. Od początku roku na lotnisku obsłużono ponad 34,7 ton cargo, tylko w kwietniu tonaż odprawionego cargo wyniósł blisko 8,5 tony.

Źródło informacji: PPL

No comments

Leave your comment

In reply to Some User