fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Scandinavian Airshow - Foto: Hesja.pl
Scandinavian Airshow - Foto: Hesja.pl

Do czwartej edycji Świdnik Air Festival został nieco ponad miesiąc. Przez najbliższe tygodnie będziemy przedstawiać załogi, które przylecą do nas 15 i 16 czerwca. Pierwszą z nich będzie grupa Scandinavian Airshow, nazywana „latającym cyrkiem ze Szwecji”.

Na świdnickim niebie zaprezentuje wiele możliwości. Pierwszy pokaz to coś, czego na Świdnik Air Festival jeszcze nie widzieliśmy. Załoga zaprezentuje „Scandinavian Airshow Skycats Wingwalker”, czyli show jednego pilota i dwóch odważnych kobiet, które w trakcie lotu wykonają spacer pełen akrobacji po skrzydłach samolotu Grumman. Podczas lotu „podniebne koty” wspinają się i pozują w różnych formacjach, jak na przykład „Lazy cat” czy „Super cat”. A wszystko to w czasie, kiedy samolot wykonuje pętle i beczki. 

Podniebny pokaz zostanie okraszony biało-czerwonym dymem, który sprawi, że całość będzie prezentować się jeszcze bardziej spektakularnie.

Patronat honorowy nad IV Świdnik Air Festival objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej, Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorowski, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz burmistrz Marcin Dmowski.

Patronat medialny nad imprezą objął min. portal Aviation24.pl

Źródło informacji: Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

No comments

Leave your comment

In reply to Some User