fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

W ostatnią niedzielę, z Portu Lotniczego Lublin wyleciał do Antalyi pierwszy samolot inaugurujący tegoroczne wakacyjne loty czarterowe. Cieszące się od kilku lat dużym powodzeniem połączenie na Riverę Turecką będzie działało do października. W szczycie sezonu będzie można tam polecieć częściej niż w ubiegłym roku, bo aż 5 razy w tygodniu.

Na razie, do końca maja, loty do Antalyi będą oferowane raz w tygodniu. Natomiast 31 maja wystartuje ze Świdnika pierwszy samolot na grecką wyspę Rodos. Poza Rodos, będą też loty na inną grecką wyspę, Kretę. Po raz pierwszy do siatki połączeń czarterowych dołączy także Hurghada, popularny kurort w Egipcie. Z kolei 10 czerwca rozpoczną się loty do Monastyru. Warto dodać, że o ile w ubiegłym roku samolot do tej wypoczynkowej miejscowości w Tunezji leciał z międzylądowaniem w Katowicach, tak w rozpoczynającym się sezonie będą to już loty bezpośrednie z Portu Lotniczego Lublin.

Wyjątkowo wczesne w tym roku rozpoczęcie akcji Lato 2024 przez Port Lotniczy Lublin dowodzi, że wielu mieszkańców Lubelszczyzny coraz chętniej korzysta z takiej formy spędzania wakacji. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie, od czerwca do końca września, lotnisko odprawiło blisko 65 tysięcy pasażerów, z czego połowę stanowili podróżni lotów czarterowych. W lipcu i sierpniu 2023 roku odnotowano rekordowe liczby pasażerów w całej historii lotniska.

Łącznie w czasie sezonu wypoczynkowego Port Lotniczy Lublin będzie obsługiwał 9 lotów czarterowych w tygodniu. Spędzenie urlopu rozpoczynającego się wylotem z lubelskiego lotniska oferuje szereg biur podróży, w tym najwięksi touroperatorzy: ITAKA, Rainbow, TUI, Exim, Coral Travel Polska, Grecos oraz GTS Travel Polska.

Ze świdnickiego lotniska, tradycyjnie, od kilku już lat, będzie można polecieć na urlop do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym w Bułgarii czy włoskiego Bergamo. Dużym powodzeniem cieszą się tradycyjnie loty nad polskie morze, do Gdańska.

– Lotami do Turcji zaczynamy wielką majówkę, którą można spędzić w słońcu, na pięknych plażach, w otoczeniu fascynującej kultury. Kolejne tygodnie przyniosą nowe wakacyjne kierunki, jakie oferują współpracujący z nami touroperatorzy i biura podróży. Zapowiada się przed nami kolejne rekordowe lato, zarówno pod kątem liczby kierunków oferowanych naszym pasażerom, jak i rotacji czyli liczby dostępnych miejsc w samolotach – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Źródło informacji: Swidnik.pl / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User