fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Nosowska - Foto: Piotr Porębski / Mater. prasowe
Nosowska - Foto: Piotr Porębski / Mater. prasowe

Prezentujemy Państwu informację przygotowaną przez Organizatorów Świdnik Air Festival. Nie jest ona całkiem lotnicza, choć dotyczy wydarzenia, które będzie miało miejsce na lotnisku podczas pokazów. Już nie możemy się doczekać ...

 - "Zawsze gra na własnych zasadach. Nie mogło więc zabraknąć jej na IV Świdnik Air Festival. 15 czerwca na air festiwalowej scenie zobaczymy Nosowską, niekwestionowaną legendę polskiego rocka." - informują Organizatorzy pokazów lotniczych.

Zaczynała jako wokalistka w rockowych i punkowych kapelach. W 1992 roku, razem z Piotrem Banachem założyła Hey. Wspólnie z nim wydała 11 albumów studyjnych.

Równolegle do działalności zespołu, od 1996 roku, Nosowska dawała upust swojej indywidualności wydając solowe krążki pt. „puk puk”, „Milena”, „Sushi”, „Uni Sex Blues”, „Osiecka” oraz „8”. W 2017 roku, po 25 latach istnienia zespołu Hey, muzycy zdecydowali się zawiesić działalność. Nie oznaczało to jednak, że Nosowska powiedziała ostatnie słowo. W 2018 roku udowodniła, że jest nie tylko świetną wokalistką, ale także pisarką wydając książkę „A ja żem jej powiedziała…”, a w kolejnych latach „Powrót z Bambuko” i „Nie mylić z mylić z miłością”. I chociaż był to jej debiut na literackim rynku wydawniczym, czytelnicy od razu ją pokochali. Każda książka została nagrodzona statuetką Bestseller Empiku za rekordową sprzedaż.

W 2018 roku Nosowska wydawała mocny i bezkompromisowy album „Basta”, a pięć lat później „Degrengoladę”. Najnowszy krążek pokazał zupełnie nowe oblicze artystki, a trasa „Widzimy się wieczorem” wyprzedała się w błyskawicznym tempie.

Artystka spotka się z naszą publicznością już 15 czerwca. Jakie utwory usłyszymy w jej wykonaniu? To jeszcze tajemnica, ale możemy zapewnić, że będzie energetycznie!

Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się już w maju. Więcej informacji i program imprezy Organizatorzy zaprezentują wkrótce.

Jednym z patronów medialnych imprezy jest Aviation24.pl

Źródło informacji: Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

No comments

Leave your comment

In reply to Some User