fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Śmigłowiec King Stallion z podczepionym F-35C tankowany przez KC-130T - Foto: US Navy
Śmigłowiec King Stallion z podczepionym F-35C tankowany przez KC-130T - Foto: US Navy

W tym tygodniu amerykańska jednostka Marine Test and Evaluation Squadron 1 przeprowadzia lot testowy śmigłowca Marine CH-53K, znanego jako King Stallion. Misją było przetransportowanie testowego samolotu myśliwskiego F-35C, również znanego jako CF-1 z jednej bazy do drugiej.

King Stallion przewiózł “niekompletny płatowiec, pozbawiony dostarczonych i zewnętrznych systemów oraz dodatkowych usług”, z Naval Air Station Patuxent River w stanie Maryland do Naval Air Warfare Center Aircraft Division (NAWCAD) Lakehurst, oddalonego o około 260 mil. 

Marynarka twierdzi, że to, co zostało stworzone do tej pory z wykorzystaniem CF-1, zostanie także wykorzystane do “przyszłych systemów awaryjnych” w jego nowej bazie w New Jersey.

Najciekawszym momentem transportu było jednak tankowanie w powietrzu. Takiej konfiguracji jeszcze do tej pory nie widzieliśmy. Odbyło się ono przy użyciu przystosowanego do tankowania w powietrzu Herkulesa KC-130T.

Źródło informacji: doha, twz.com, aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User