fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz
Terminal Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: Materiały PL Bydgoszcz

W chłodny środowy poranek jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych podróży zainaugurował sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. Boeing 737-800 ze 185 pasażerami na pokładzie wystartował z Bydgoszczy o 9.10, by po niespełna 3 godzinach bezpośredniego lotu znaleźć się na słonecznym wybrzeżu tureckiej Antalyi. 

Rozpoczęcie lotów wakacyjnych było jednym z pretekstów do zorganizowania wyjątkowego eventu. Bydgoski Port zaprosił przedstawiciela touroperatora Coral Travel Poland i biur podróży z całego regionu kujawsko-pomorskiego, by lepiej poznali lotnisko podczas wycieczki „Lotnisko od kuchni”. W trakcie spotkania goście mieli okazję nie tylko przyjrzeć się kulisom codziennej pracy lotniska i zobaczyć zakamarki portu niewidoczne dla pasażerów, ale też obserwować start samolotu do Antalyi bezpośrednio przy drodze startowej. 

Port miał jednak jeszcze jeden szczególny powód do zorganizowania spotkania. Touroperator Coral Travel Poland ogłosił nowy kierunek z wylotem z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Pierwszy raz w historii lotniska, w zimowej siatce połączeń pojawi się bardzo popularny wśród Pasażerów kierunek - EGIPT Marsa Alam (RMF). Rejsy rozpoczną się już od 24 grudnia i będą realizowane przez cały sezon zimowy w każdy wtorek.

- Zimowy czarter z Bydgoszczy do Egiptu to historyczny moment dla naszego lotniska i potwierdzenie potencjału do rozwoju. To także doskonała okazja dla podróżnych, aby odkryć nowe, egzotyczne kierunki podróży – powiedziała Monika Mejsner-Hermelin, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. - Wierzymy, że bogata siatka połączeń wakacyjnych, pozwoli pobić ubiegłoroczny rekord, a Pasażerowie będą mieli jeszcze więcej możliwości na spełnienie swoich podróżniczych marzeń. 

Przypomnijmy, że tegoroczna oferta wylotów wakacyjnych z Bydgoszczy wzbogaciła się o kolejne połączenia do Antalyi i Krety, a także o nowość – rejsy na hiszpańską Majorkę. Dzięki wzbogaconej ofercie i zwiększeniu częstotliwości rejsów można dogodnie planować wakacje pod względem dnia wylotu, czy też długości pobytu. Touroperatorzy przygotowali bogatą ofertę wycieczek zarówno dla singli, rodzin z dziećmi czy seniorów w najpopularniejszych destynacjach.

Źródło informacji: Port Lotniczy w Bydgoszczy / Redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User