fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Tankowanie Eurofighterów z udziałem A400M - Foto: Hiszpańskie Siły Powietrzne
Tankowanie Eurofighterów z udziałem A400M - Foto: Hiszpańskie Siły Powietrzne

Pięć hiszpańskich Eurofighterów i około 60-osobowy oddział wsparcia dołączyło do misji NATO Air Shielding, wykonując loty szkoleniowe i odstraszające z bazy lotniczej Mihail Kogalniceanu na rumuńskim wybrzeżu Morza Czarnego. “Nasz oddział o nazwie PAZNIC przybył tutaj 8 kwietnia i przez dwa tygodnie integrujemy się z naszymi sojusznikami, aby latać razem z nimi w nadchodzących dwóch tygodniach,” - powiedział dowódca hiszpańskiego oddziału, podpułkownik Victor Garrido. - “Podczas tego czasu wzmacniamy defensywną postawę NATO wzdłuż wschodniej flanki, mocno osadzoną w układach obrony powietrznej i przeciwrakietowej,” dodał.

Misja NATO Air Shielding przewiduje zwiększenie postawy obronnej w zakresie obrony powietrznej i przeciwrakietowej wzdłuż wschodniej flanki. Misja ta obejmuje dodatkowe wkład sił narodowych, w tym sojusznicze eskadry myśliwców - takie jak hiszpańskie Eurofightery - oraz jednostki obrony powietrznej i przeciwrakietowej - takie jak francuski system MAMBA w Rumunii.

“Przeprowadzamy to rozmieszczenie według procedur Agile Combat Employment (ACE). Ta ekspedycyjna organizacja z ograniczonym personelem wsparcia opiera się mocno na wsparciu bazy gospodarza i współpracy z zespołem RAF Typhoon rozmieszczonym tutaj. Zapewnia to cenne doświadczenie dla hiszpańskich sił powietrznych w dziedzinie koncepcji Agile Combat Employment,” - powiedział.

Misja Air Shielding zwiększa ochronę terytorium NATO przed zagrożeniami powietrznymi i rakietowymi, zapewnia bezpieczeństwo sojuszniczej populacji, poprawia gotowość jednostek NATO i zapewnia, że są one gotowe do obrony terytorium NATO w razie potrzeby.

Przeprowadzenie ACE wymaga elastycznego, dobrze przygotowanego i skoordynowanego podejścia ze strony siły rozmieszczającej i bazy odbierającej.

Źródło informacji: Hiszpańskie Siły Powietrzne, NATO

No comments

Leave your comment

In reply to Some User