fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

H225 dla japońskiej Straży Przybrzeżnej - Foto: Airbus Helicopters
H225 dla japońskiej Straży Przybrzeżnej - Foto: Airbus Helicopters

Japońska Straż Wybrzeża (JCG) zamówiła trzy kolejne śmigłowce H225, dążąc do zwiększenia eksploatowanej floty maszyn tego typu do 18 sztuk. Największy użytkownik Super Pum w Japonii odebrał trzy H225 w grudniu 2023 r. i jeden egzemplarz w lutym 2024 r. Nowe wiropłaty będą wspierać działania przybrzeżne, egzekwowanie prawa na morzu, a także nieść pomoc w sytuacji zaistnienia katastrof.

„Japońska Straż Wybrzeża jest użytkownikiem Super Pum od 30 lat. Złożone właśnie zamówienie pokazuje zaufanie tego klienta do naszych produktów i świadczonego przez nas wsparcia technicznego dla jego floty”, ocenił Jean-Luc Alfonsi, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. „Zważywszy na wszechstronność H225 w każdych warunkach pogodowych, uważamy, że H225 dla JCG to idealne narzędzie do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa, a także ochroną wybrzeża i wysp. Czujemy się zobowiązani do pełnego wsparcia eksploatacji Super Pum już służących w JCG, jak i tych, które zostaną dopiero dostarczone, tak by zapewnić ich wysoką dostępność operacyjną”.

Flota H225 należąca do JCG objęta jest ze strony Airbusa pełnym wsparciem materiałowym HCare Smart. Ten dostosowany do indywidualnych potrzeb program utrzymania wysokiej dostępności floty pozwala Straży Wybrzeża skoncentrować się na wykonywaniu operacji lotniczych, podczas gdy technicy Airbusa dbają o sprawność statków powietrznych.

H225 to najnowszy członek rodziny Super Puma, ceniony za znakomite osiągi w trudnych warunkach, w tym wyjątkowe zasięg lotu i ładowność. H225 powstał dzięki polityce ciągłego doskonalenia produktów Airbus Helicopters. Jest wyposażony w nową awionikę, w tym największe z dostępnych na rynku wyświetlacze parametrów lotu i innowacyjny interfejs, który w połączeniu z perfekcyjnym autopilotem zmniejsza obciążenie załogi pilotażem, pozwalając skupić się na wykonywanej misji.

H225 oferuje w kategorii 11-tonowych dwusilnikowych wiropłatów najlepsze zasięg, prędkość, ładowność i niezawodność. Jego atutami są też wyjątkowa wytrzymałość i duża prędkość przelotowa. Śmigłowiec ten może być wyposażony w różne wyposażenie odpowiednie do powierzonych mu zadań. Jednostki Ministerstwa Obrony Japonii i służby parapubliczne w Japonii używają obecnie 24 H225 do misji poszukiwawczo-ratowniczych, transportu VIP, gaszenia pożarów, a także przewozu pasażerów i towarów.

Źródło informacji: Airbus Helicopters

No comments

Leave your comment

In reply to Some User

Press F10 to toggle Full Screen editing.