fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

C-130J Super Hercules - Foto: Mat. prasowe
C-130J Super Hercules - Foto: Mat. prasowe

Brytyjska firma Marshall przedłużyła kontrakt z koncernem Lockheed Martin o wartości 11 milionów funtów na produkcję i dostawę paneli wykończeniowych kokpitu do samolotu C-130J Super Hercules.

Od 1996 roku, w ramach wieloletniego partnerstwa z Lockheed Martin, firma Marshall wyprodukowała już ponad 1000 zestawów paneli wykończeniowych kokpitu dla Herculesa. Zestawy paneli i osłon, a także zestawy włazów ewakuacyjnych i pokryw brytyjskiego producenta instalowane są w każdym C-130J wyprodukowanym przez Lockheed Martin.

Panele dla 130J są produkowane z fenolowych struktur warstwowych z włókna szklanego z rdzeniem o strukturze plastra miodu Nomex, a następnie poddawane operacjom wykończeniowym, takim jak malowanie, montaż elektryczny i integracja. Następnie są one dostarczane do zakładu produkcyjnego.

"Kontrakt Marshall z Lockheed Martin dowodzi zaufania, jakim darzą nas klienci, w oparciu o nasze znakomite wyniki w zakresie terminowości dostaw i jakości produkcji. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasze zestawy są częścią każdego samolotu C-130J, który obecnie wspiera operatorów flot na całym świecie” – podsumował Carl Morse, Dyrektor Zarządzający Advanced Composites w Marshall.

"Wieloletnie partnerstwo firm Lockheed Martin i Marshall wynika ze współpracy w ramach globalnej floty Super Hercules. " – powiedział Tom Baxter, Dyrektor ds. łańcucha dostaw w linii biznesowej Lockheed Martin Air Mobility & Maritime Missions. "Ten kontrakt daje nam wszystkim możliwość rozszerzenia naszego kluczowego partnerstwa, jednocześnie wspierając światową społeczność operatorów C-130J.” - dodał Baxter.

Dostawy zestawów paneli wykończeniowych kokpitu C-130J i wynikające z nich zobowiązania mają być realizowane od 2025 do końca 2029 roku.

W polskich Siłach Powietrznych służą 4 samoloty Hercules typu C-130E, a w grudniu 2023 roku do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu trafił trzeci z transzy pięciu C-130H Hercules. W marcu tego roku Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że samolot transportowy o numerze taktycznym 1511 rozpoczął pierwsze loty w biało-czerwonych barwach.

Źródło informacji: Marshall, aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User