fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Czarne chmury nad Boeingiem - Foto: Pixabay License
Czarne chmury nad Boeingiem - Foto: Pixabay License

Dyrektor generalny Boeing-a i inni członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla odchodzą ze stanowiska producenta samolotów po serii głośnych incydentów związanych z bezpieczeństwem, informuje BBC News.

Trzech wysokiej rangi dyrektorów Boeinga, w tym dyrektor generalny, zdecydowało się opuścić firmę. Firma nadal zmaga się z trwającym skandalem i federalnym śledztwem dotyczącym bezpieczeństwa swoich samolotów pasażerskich, możemy również przeczytać na portalu NBC News.

Dyrektor generalny Dave Calhoun potwierdził, że opuści firmę do końca roku. Stan Deal, dyrektor generalny i prezes Boeing Commercial Airplanes, natychmiast przeszedł na emeryturę. Larry Kellner, przewodniczący rady dyrektorów firmy, nie będzie ubiegał się o reelekcję na następnym dorocznym spotkaniu akcjonariuszy. Steve Mollenkopf, były dyrektor generalny Qualcomm i członek rady dyrektorów Boeinga, zastąpi Kellnera.

Firma Boeing znalazła się w centrum uwagi po serii negatywnych informacji, które rozpoczęły się, gdy panel drzwi wypadł w samolocie Boeing 737 Max obsługiwanym przez Alaska Airlines w styczniu. FBI poinformowało pasażerów, że mogli paść ofiarami przestępstwa, które biuro nadal bada. Mimo że Boeing ogłosił szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i zobowiązał się do współpracy z federalnymi śledczymi, niektórzy pasażerowie wyrazili obawy przed wsiadaniem na pokład jego samolotów.

W liście do personelu, opublikowanym na stronie internetowej Boeinga, Calhoun przyznał, że incydent z Alaska Airlines zmienił firmę. “Jak wszyscy wiecie, wypadek Alaska Airlines Flight 1282 był punktem zwrotnym dla Boeinga” - napisał. - "Musimy nadal reagować na ten wypadek z pokorą i pełną przejrzystością. Musimy również wpajać całkowite zaangażowanie w bezpieczeństwo i jakość na każdym szczeblu naszej firmy".

Calhoun powiedział w liście do pracowników, że firma w ciągu ostatnich pięciu lat zmagała się z "niektórymi z najważniejszych wyzwań, jakie nasza firma i branża kiedykolwiek stawiły w naszej 108-letniej historii". Calhoun został mianowany dyrektorem generalnym w 2020 roku, po dwóch innych katastrofach lotniczych, za które niektórzy eksperci obwinili błędy w Boeingu.

Źródło informacji: nbcnews.com, news.yahoo.com, pbs.org, bbc news, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User