fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Oślepianie pilotów samolotu w Meksyku -  Źródło: X - ujęcie z filmu osadzonego w publikacji: fl360aero
Oślepianie pilotów samolotu w Meksyku - Źródło: X - ujęcie z filmu osadzonego w publikacji: fl360aero

Oślepianie pilotów samolotów jedną wiązką lasera zdarza się ostatnio dosyć często, ale to co wydarzyło się ostatnio w Meksyku, można nazwać lotniczym koszmarem. Na 35. Międzynarodowym Festiwalu Pirotechniki w Tultepec w Meksyku miało miejsce zdarzenie, które zaniepokoiło świat lotnictwa. Samolot, którego ścieżka podchodzenia do lądowania przebiegała nad obszarem festiwalu, został zaatakowany zielonymi laserami przez uczestników imprezy.

Oślepianie laserem jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa lotów. Wiele rodzajów laserów o dużej mocy może spowodować uszczerbek na zdrowiu pilotów, z których wielu lata samolotami z setkami pasażerów. 

W Polsce, na przykład, ruszyła ogólnopolska kampania społeczna Urzędu Lotnictwa Cywilnego przeciw oślepianiu pilotów laserem. Niereformowalni "Oświetleniowcy" są ścigani i w przypadku orzeczenia winy surowo karani.

Są jednak kraje na świecie gdzie ich obywatele nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie powodują takimi laserowymi zabawami. Na filmie widać, że w Ameryce Południowej panuje "wolna amerykanka" ;-) .

Źródło: fl300aero, ulc.pl, gov.pl, aviation24.pl

 

No comments

Leave your comment

In reply to Some User