fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License
Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License

W sobotę Port Lotniczy Lublin w Świdniku zainaugurował połączenia nad polskie morze. Kierunek, który wśród mieszkańców Lubelszczyzny cieszy się sporym powodzeniem, wrócił po zimowej przerwie, informuje portal swidnik.pl.

Do końca marca samoloty do Gdańska będą latały dwa razy w tygodniu: w soboty i poniedziałki. Z systemu rezerwacyjnego irlandzkiej linia lotniczej Ryanair, która obsługuje połączenie wynika, że od kwietnia nad polskie morze polecimy w poniedziałki i czwartki.

– Bardzo się cieszę, że również w tym roku będzie można skorzystać z dogodnego i najszybszego połączenia do Gdańska. Dla mieszkańców naszego regionu to okazja do wypoczynku nad Bałtykiem i zwiedzenia Trójmiasta, od zawsze przyciągającego turystów. Warto jednak zwrócić uwagę, że z połączenia coraz częściej korzystają również osoby z Pomorza, żeby lepiej poznać nasz region, mający takie atrakcyjne perełki jak Kazimierz, Nałęczów, Zamość czy oczywiście Lublin, ale także Roztocze, z roku na rok coraz liczniej odwiedzane przez osoby spoza województwa lubelskiego – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W tym roku, oprócz Gdańska polecimy także do tureckiej Antalyi, Burgas w Bułgarii,  Hurghady w Egipcie, Monastyru w Tunezji, chorwackiego Splitu i na grecką wyspę Rodos. Dodatkowo ze Świdnika cały czas można także polecieć do Bergamo, Londynu oraz do Warszawy.

Źródło informacji: swidnik.pl, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User