fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Spotkanie wiceministra Jacka Bartmińskiego z przedstawicielami Airbusa w Ministerstwie Aktywów Państwowych. - Foto: MAP
Spotkanie wiceministra Jacka Bartmińskiego z przedstawicielami Airbusa w Ministerstwie Aktywów Państwowych. - Foto: MAP

Wiceminister Aktywów Państwowych Jacek Bartmiński spotkał się z João Pedro Tabordą, wiceprezesem firmy Embraer oraz Johanem Pelissierem, wiceprezesem Airbusa na Europę, poinformowało Ministerstwo w ostatnich dniach.

Rozmowy wiceministra, w którego nadzorze znajdują się Polskie Linie Lotnicze LOT dotyczyły określenia potencjalnych obszarów współpracy ww. firm ze spółkami Skarbu Państwa, będącymi w nadzorze MAP. Po kryzysie wywołanym pandemią oraz wojną w Ukrainie LOT odbudowuje bowiem swoją pozycję na rynku i realizuje strategię dalszego rozwoju oraz wzrostu skali działalności.

Aktualnie PLL LOT ma flotę 75 samolotów, na którą składają się maszyny Embraera (ponad połowa floty) oraz samoloty Boeing (B737 i B787). Jedną z podstaw realizacji założeń strategii spółki jest zabezpieczenie nawet 110 samolotów do 2028 roku. Dlatego też spółka prowadzi aktywny dialog z producentami samolotów. Stoi bowiem przed podjęciem strategicznej decyzji czy w segmencie regionalnym kontynuować współpracę z obecnym dostawcą maszyn (Embraer), czy przejść na konkurencyjną platformę (Airbus).

W najbliższym czasie spółka zamierza wysłać zapytanie ofertowe na pozyskanie 84 samolotów regionalnych do dwóch producentów, którzy mają w ofercie maszyny spełniające wymagania. Chodzi właśnie o Embraera oraz Airbusa i tego właśnie dotyczyły rozmowy w MAP.

Źródło informacji: MAP, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User