fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Inauguracja lotu PLL LOT do Uzbekistanu - Foto: PLL LOT
Inauguracja lotu PLL LOT do Uzbekistanu - Foto: PLL LOT

Pierwsze rozkładowe połączenie PLL LOT do Taszkentu wystartowało 13 marca o godzinie 22:55. W uroczystości otwarcia na Lotnisku Chopina w Warszawie wzięli udział m.in. prezes zarządu PLL LOT Michał Fijoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożena Żelazowska, ambasador Uzbekistanu w Polsce Amirsaid Agzamkhodjaev, p.o. prezesa zarządu Polskich Portów Lotniczych Łukasz Chaberski oraz załoga i pasażerowie pierwszego rejsu. W stolicy Uzbekistanu Boeing 737 MAX 8 Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował następnego dnia, kilka minut po godzinie dziewiątej czasu lokalnego.

 –  Otwieramy dziś kolejne połączenie PLL LOT – do Uzbekistanu. To jeden z najbardziej intrygujących krajów świata, który ma wiele do zaoferowania pasażerom z Polski i Europy. Atrakcje Jedwabnego Szlaku, legendarne zabytki Samarkandy, Chiwy, czy Buchary to kolejne unikalne punkty na podróżniczej mapie świata, dostępne w siatce połączeń PLL LOT. Jestem również przekonany, że możliwość komfortowego dotarcia do serca Azji Centralnej na pokładach naszych samolotów stworzy potencjał dla dalszego rozwoju turystyki oraz współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Uzbekistanem  – powiedział prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł podczas uroczystości otwarcia. – Nasze połączenie uruchomiliśmy również z myślą o obywatelach Uzbekistanu. Z Lotniska Chopina, które stanowi wygodny punkt przesiadkowy, podróżujący z Taszkentu mogą dotrzeć do blisko 80 miast w Europie, czy Ameryce Północnej, dostępnych w naszej siatce połączeń – dodał.

Rejsy na trasie Warszawa – Taszkent zostały zaplanowane na środy, piątki i niedziele. W podróż powrotną Boeingi 737 MAX 8 Polskich Linii Lotniczych LOT będą wyruszać w poniedziałki, czwartki i soboty. W kwietniu i maju polski przewoźnik uruchomi na tej trasie dodatkową rotację we wtorki, z planowanym powrotem do Warszawy w środy.

Obok połączeń do Aten i Rijadu Taszkent jest kolejnym kierunkiem przewidzianym w strategii rozwoju PLL LOT na lata 2024-2028. Planując rozwój siatki o 20 nowych połączeń, polski przewoźnik chce być dla pasażerów pierwszym wyborem i partnerem w poszukiwaniu nowych propozycji podróżniczych.

Źródło informacji: PLL LOT, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User