fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Starship na stanowisku startowym - Foto: SpaceX
Starship na stanowisku startowym - Foto: SpaceX

SpaceX informuje, że Starship może wystartować już 14 marca, w swój trzeci testowy lot, o ile otrzyma zatwierdzenie regulacyjne.

Jak to zwykle bywa w przypadku wszystkich testów rozwojowych, harmonogram jest dynamiczny i może ulec zmianie, więc konieczne jest śledzenie kanału X, aby być na bieżąco z aktualizacjami.

Drugi test lotu Starship osiągnął wiele istotnych kamieni milowych i dostarczył bezcennych danych, które pozwolą na dalsze szybkie rozwijanie Starshipa. Każdy z tych lotów nadal pozostaje właśnie lotem testowym. Nie odbywają się one w laboratorium ani na stanowisku testowym, ale odbywają się w środowisku prawdziwego lotu, aby maksymalnie zwiększyć wiedzę.

Trzeci lot Starship-a ma na celu rozwinięcie tego, czego się SpaceX nauczył się z poprzednich lotów, próbując jednocześnie osiągnąć szereg ambitnych celów, w tym udane wzniesienie obu stopni, otwarcie i zamknięcie drzwi ładunkowych Starshipa, test transferu paliwa podczas fazy spadania górnego stopnia, pierwszy w historii ponowny zapłon silnika Raptor w przestrzeni kosmicznej oraz kontrolowany powrót Starship-a. Statek kosmiczny będzie także leciał nową trajektorią, gdzie będzie ukierunkowany na lądowanie na Oceanie Indyjskim. "Nowa ścieżka lotu pozwala nam próbować nowych technik, takich jak spalanie silnika w przestrzeni kosmicznej, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo publiczne." - informuje wydział prasowy SpaceX.

Ten szybki, iteracyjny sposób rozwoju stanowi podstawę wszystkich głównych innowacyjnych postępów SpaceX, w tym Falcona, Dragona i Starlinka. Nieustanne doskonalenie jest kluczowe, gdy pracuje się nad budową w pełni wielokrotnie używanego systemu transportowego zdolnego do przewozu zarówno załogi, jak i ładunków na orbitę okołoziemską, pomagając ludzkości powrócić na Księżyc, a ostatecznie podróżować na Marsa i dalej w przyszłości.

Źródło informacji: SpaceX, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User

Press F10 to toggle Full Screen editing.