fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Port Lotniczy Lublin - Foto: Szater, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Za Portem Lotniczym Lublin kolejny miesiąc działalności. W lutym przez lotnisko przewinęło się 22 214 pasażerów. To nieco więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku (21 698), ale również w styczniu roku bieżącego (21 867). W sumie, od początku roku z usług portu skorzystało 44 081 podróżnych, informuje portal swidnik.pl.

Dwa pierwsze miesiące roku są zwykle okresem zastoju, a port zaczyna intensywnie pracować dopiero z początkiem sezonu letniego, czyli na przełomie marca i kwietnia. W tym roku będzie nieco inaczej, ponieważ lotniskowe „żniwa” rozpoczną się już w połowie tego miesiąca.

Od 16 marca wrócą bardzo popularne loty nad polskie morze, do Gdańska. Tak jak poprzednio, linia Ryanair będzie je obsługiwała dwa razy w tygodniu – w marcu w poniedziałki i soboty, a od kwietnia w poniedziałki i czwartki.

Sezon wakacyjny Lato 2024 zainaugurują połączenia na Riwierę Turecką, do Antalyi. Start pierwszego samolotu w tym kierunku zaplanowano już 28 kwietnia. Połączenie będzie działało aż do 27 października. Loty będą oferowane raz w tygodniu, do końca maja. Później ich częstotliwość, jak również wybór przewoźników znacznie się zwiększy. W poprzednim sezonie wakacyjnym do Antalyi, wybierając ofertę z kilku biur podróży, można było polecieć cztery razy w tygodniu. Jak bardzo popularny jest to kierunek wśród turystów świadczy fakt, że zapowiedzi na nadchodzące wakacje przewidują aż pięć połączeń tygodniowo.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tego lata ze świdnickiego lotniska będzie można wybrać się na wakacyjną wyprawę na grecką wyspę Rodos, do Monastyru w Tunezji, chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym i włoskiego Bergamo. Dołączą do nich dwa nowe kierunki – Hurgada w Egipcie i grecka wyspa Kreta.

Od początku sezonu letniego, który na lotnisku zaczyna się już w ostatni weekend marca, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą częstotliwość lotów na trasie Warszawa – Lublin. Dodatkowe rejsy będą realizowane we wtorki i niedziele. Tym samym połączenia na tej trasie realizowane będą pięć razy w tygodniu. Wykorzystując loty przesiadkowe przez Warszawę, możemy dotrzeć do wielu miejsc w kraju i na całym świecie, takich jak: Nowy York, Toronto, Paryż, Frankfurt, Monachium, Amsterdam, Bruksela, Londyn, Berlin, Zurich, Genewa, Rzym, Dusseldorf, Luxemburg, Budapeszt, Praga, Gdańsk, Kraków, Szczecin i Poznań.

Przykładowy czas od wejścia do samolotu w Świdniku do lądowania w miejscu docelowym wynosi: Toronto – 11 h 20 min., Zurych – 4 h, Paryż – 3 h 45 min., Wrocław – 2 h 25 min.

Źródło informacji: Swidnik.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User