fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay License
Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay License

Port lotniczy w Stambule oferuje pasażerom doświadczenie podróży pełne spokoju i przyjemności, zwłaszcza tym, którzy odczuwają stres związany z lotem, dzięki wsparciu przyjaznych zwierząt w ramach "Projektu Psów Terapeutycznych", pierwszego tego rodzaju usługi w Turcji.

W ramach projektu pilotażowego specjalnie wyszkolone psy terapeutyczne nawiązują kontakt z pasażerami na lotnisku i oferują im wsparcie swoją przyjazną energią. Psy są na dyżurze w międzynarodowej strefie odlotów w ciągu dnia, zwłaszcza w godzinach szczytu lotów.

Abdülkadir Demirtaş, Manager ds. Doświadczenia Klienta w iGA Istanbul Airport, wygłosił następujące uwagi na temat projektu: - "Jako jedno z największych węzłów transportowych na świecie, gościmy miliony gości z wielu krajów na naszym lotnisku. Dlatego ciągle doskonalimy nasze usługi, dostosowując się do różnych potrzeb i sytuacji, kładąc satysfakcję pasażera w centrum naszego działania. Podróżowanie może być stresującym doświadczeniem, dlatego dbamy o stworzenie przyjemnej i relaksującej atmosfery na naszym lotnisku. Wiele naukowych badań udowodniło pozytywne efekty interakcji między ludźmi a zwierzętami, wpływ na ciśnienie krwi, poziom stresu i lęków. Działając w świetle tych badań, dążymy do zapewnienia radosnego i bezstresowego doświadczenia podróży na naszym lotnisku dzięki psom terapeutycznym. W ten sposób mamy nadzieję, że nasi goście opuszczą nasze lotnisko zadowoleni i z miłymi wspomnieniami."

Koordynacją projektu, który początkowo obejmuje 5 psów, włączając w to szkolenie i opiekę nad psami, zajmuje się zespół pod kierownictwem Volkan Arslana, Weterynarza w iGA Istanbul Airport.

iGA Istanbul Airport posiada ogółem cztery pokoje dla zwierząt należących do pasażerów, jeden w strefie odprawy na piętrze pasażerów odlatujących, dwa dodatkowe pokoje dla zwierząt po kontroli paszportowej i jeden na piętrze przylotów, aby zaspokoić potrzeby podróżujących zwierząt przez lotnisko.

Wszystkie pokoje dla zwierząt są wyposażone w produkty takie jak karma dla kotów i psów, żwirek, drapaki dla kotów i różne inne produkty, aby zaspokoić podstawowe potrzeby futrzanych towarzyszy podróży pasażerów.

Źródło informacji: Port lotniczy w Stambule

No comments

Leave your comment

In reply to Some User