fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Lotnisko Zielona Góra-Babimost / Foto: Mater. pras
Lotnisko Zielona Góra-Babimost / Foto: Mater. pras

W lutym lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło ponad 4 tys. pasażerów. To wynik trzykrotnie większy niż w tym samym okresie 2019 roku, kiedy z usług lubuskiego portu skorzystało 1,3 tys. osób.

W najkrótszym miesiącu roku lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło 4.045 pasażerów. Podróżnych w lutym było o 2,7 tys. więcej niż w tym samym miesiącu pięć lat temu, kiedy lotnisko obsłużyło 1.342 osoby. Od początku tego roku w Babimoście odprawiono łącznie 7.581 podróżnych. To o 4,7 tys. więcej niż w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku.  

W lutym z lubuskiego portu realizowano połączenia do Warszawy na pokładzie samolotów PLL LOT oraz czarterowe rejsy do Marsa Alam. Wycieczkowe loty do egipskiego kurortu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. 

Biura podróży uruchomiły już sprzedaż wakacji z wylotem z Lotniska Zielona Góra-Babimost na lato 2024. W ofertach znajdują się takie kierunki jak: Antalya, Monastyr i Tirana.

Źródło informacji: Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost

No comments

Leave your comment

In reply to Some User