fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

H175 Skyco - Foto: Airbus Helicopters
H175 Skyco - Foto: Airbus Helicopters

Airbus Helicopters i państwowa spółka SKYCO International Financial Leasing, należąca do chińskiej prowincji Guangdong, podpisały umowę na dostawę sześciu helikopterów H175.

Rząd Guangdong powierzył SKYCO Leasing odpowiedzialność za kierowanie rozwojem przemysłu lotniczego w prowincji. Wszechstronne wiropłaty H175 zamówione przez SKYCO Leasing zostaną wykorzystane przez rząd Guangdong do celów poszukiwawczo-ratowniczych, ratownictwa medycznego, pomocy w przypadku katastrof i innych misji związanych z usługami publicznymi w Chinach.

„Nawiązana współpraca wykracza daleko poza zakup śmigłowców. To niewątpliwa oznaka chęci Guangdong do przewodzenia rozwojowi rynku wiropłatów w południowych Chinach. Cieszymy się, że rząd tej prowincji wybrał Airbus Helicopters do wspólnej realizacji ambitnego projektu”, powiedział Bruno Even, prezes Airbus Helicopters.

Oprócz zakupu statków powietrznych strony uzgodniły wzmocnienie obecności Airbus Helicopters w prowincji Guangdong i obszarze Greater Bay w ścisłej współpracy ze SKYCO Leasing. Pomysł obejmuje wspólny rozwój działań w zakresie wsparcia i usług oraz współpracę przemysłową w celu stworzenia solidnych podstaw dla rozwoju lotnictwa ogólnego w regionie poprzez promowanie reformy zasad wykorzystania przestrzeni powietrznej na małych wysokościach (w celu jej otwarcia dla General Aviation). Partnerstwo pozwoli zbadać również skuteczny model biznesowy dostosowany do chińskiego rynku lotniczego, który przyczyniałby się do regionalnego wzrostu gospodarczego.

Airbus H175 jest dostarczany klientom od 2015 r. Należy do cięższej-średniej klasy wiropłatów, łączących duży zasięg i ładowność z płynnością lotu, co czyni go optymalną maszyną dla szerokiego zakresu misji na lądzie i nad morzem, w tym do niesienia pomocy w przypadku katastrof, poszukiwań i ratownictwa oraz innych usług publicznych, użytku prywatnego i biznesowego. Znajdujących się w obecnie służbie 55 egzemplarzy H175 wylatało ponad 210 000 godzin, z czego 184 000 godzin na rzecz sektora energetycznego.

Źródło informacji: Airbus Helicopters

No comments

Leave your comment

In reply to Some User

Press F10 to toggle Full Screen editing.