fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Największy lotniczy hackathon w Polsce - AviaTech Challenge w maju w Mielcu
Największy lotniczy hackathon w Polsce - AviaTech Challenge w maju w Mielcu

Już w maju Mielec stanie się podkarpacką stolicą lotnictwa i gospodarzem największego lotniczego hackathonu w Polsce. AviaTech Challenge odbędzie się w dniach 18-19 maja w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Mielcu. Wydarzenie będzie otwarte dla makerów, artystów, programistów, naukowców, projektantów, storytellerów, designerów, konstruktorów, technologów, innowatorów oraz wszystkich otwartych umysłów, które chcą łamać schematy, tworzyć i rozwijać projekty w celu rozwiązania konkretnych wyzwań stawianych przez branżę lotniczą.

"Hackathon AviaTech Challenge, to wyjątkowa inicjatywa która ma na celu popularyzację tematyki związanej z branżą lotniczą nie tylko w naszym województwie, ale również w kraju. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie kreatywnych i ambitnych osób, które hackują rzeczywistość. Najlepsze pomysły zostaną wyróżnione finansowo. Ponadto uczestnicy będą walczyć o nagrody rzeczowe, wizyty studyjne, staże i praktyki oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i organizatorów. Zapraszamy, bądźcie z nami 18 maja w Mielcu" - powiedział Łukasz Bonarek, Prezes Zarządu ThinkHackR, współorganizatora wydarzenia. 

Specjalna strefa ekonomiczna związana z branżą lotniczą, lotnisko do lotów prywatnych i czarterowych, a także liczne szkoły branżowe - to wszystko wyróżnia Mielec, jako miasto kojarzące się z sektorem lotniczym. Jest to idealne miejsce do stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia. Dynamicznie rozwijająca się strefa ekonomiczna przyciąga firmy z sektora lotniczego będąc centrum tego sektora na Podkarpaciu. Motto miasta “Tu rozwijają się skrzydła” przyświecało organizatorom w wyborze Mielca na miasto gospodarza tegorocznej edycji hackathonu AviaTech Challenge. 

AviaTech Challenge to przede wszystkim możliwość rozwoju i wymiany doświadczeń nie tylko przez uczestników, ale również mentorów, jurorów i partnerów wydarzenia. Najlepsi specjaliści z branży lotniczej przed 24 godziny będą do dyspozycji uczestników, jako wsparcie w rozwoju najbardziej szalonych pomysłów, a także pomoc w łamaniu schematów. Podczas intensywnego weekendu zespoły będą pracowały nad ciekawymi projektami i otrzymają dostęp do niepublikowanych dotąd danych partnerów wydarzenia. 

Organizatorzy przewidują, że wyjątkowi partnerzy, nietuzinkowe zadania, a także wspaniała atmosfera przyciągną na wydarzenie osoby pełne pasji oraz kreatywności, dzięki czemu powstaną inspirujące i innowacyjne rozwiązania. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze techniczne, pełne wyżywienie, dojazd z wybranych miejsc, a także strefa partnerów, wypoczynku i gamingu. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie, a także największe firmy i organizacje związane z branżą lotniczą. Wsparcie otrzymane przez partnerów niewątpliwie przyczyni się do możliwości rozwoju umiejętności, poszerzania horyzontów, a także nawiązywania nowych kontaktów przez uczestników. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez blisko 30h pracy nad projektami.

Dla najlepszych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe. Pula nagród wynosi już 50 000 zł i stale rośnie, a najlepsze zespoły otrzymają możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów. 

Twórz z nami przyszłość lotniczego Podkarpacia - czekamy na wszystkich, nie tylko programistów, hackerów czy inżynierów. Dołącz do nas z głową pełną nieszablonowych pomysłów!

Rejestracja zainteresowanych prowadzona jest na stronie: https://hackaviatech.pl
 
Organizatorami są ThinkHackR, Województwo Podkarpackie, Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych "Leonardo" oraz CKPiDNi w Mielcu

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: 
Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego, Prezydenta Miasta Mielca

Partnerami są:
Stowarzyszenie Dolina Lotnicza, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego, PZL Mielec, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego, Rada Studentów przy Prezesie Polskie Agencji Kosmicznej, Stowarzyszenie InnSpace, Supercluster, Studenckie Forum Business Centre Club, Rada Młodzieży Rzeszowa

Patronaty Medialne: 
Aviation24.pl, Rynek lotniczy, dlapilota.pl, Lotnicze Podkarpackie, Crossweb, Comparic, Reach4, hej.mielec.pl

„Hackathon AviaTech Challenge, to wyjątkowa inicjatywa która ma na celu popularyzację tematyki związanej z branżą lotniczą nie tylko w naszym województwie, ale również w kraju. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie kreatywnych i ambitnych osób, które hackują rzeczywistość. Najlepsze pomysły zostaną wyróżnione finansowo. Ponadto uczestnicy będą walczyć o nagrody rzeczowe, wizyty studyjne, staże i praktyki oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i organizatorów. Zapraszamy, bądźcie z nami 18 maja w Mielcu”. 

Źródło informacji: AviaTech Challenge

No comments

Leave your comment

In reply to Some User