fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Nowy symulator ALSIM ALX dla Biura Lotnictwa Straży Granicznej - Foto: GB Aircraft
Nowy symulator ALSIM ALX dla Biura Lotnictwa Straży Granicznej - Foto: GB Aircraft

W dniu 5 marca 2024 firma GB Aircraft przekazała Biuru Lotnictwa Straży Granicznej w Gdańsku nowe dwumodułowe urządzenie symulacji lotu ALSIM ALX klasy FNTP II MCC o numerze seryjnym ALX-115, certyfikowane zgodnie z przepisami FSTD (A) EASA. Dostawa została zrealizowana w ramach wygranego przez GB Aircraft przetargu ogłoszonego przez Straż Graniczną w grudniu ubiegłego roku.

Symulator ALX jest już pierwszym urządzeniem firmy ALSIM na wyposażeniu Biura Lotnictwa Straży Granicznej, posiada modułową konfiguracje kabiny z 2 modelami lotu (Light Turboprop i Medium Turboprop), oryginalną awioniką Garmin GTN 650Xi oraz system zadymiania kabiny.

Symulator przeznaczony jest do szkolenia we współpracy w załodze wieloosobowej (MCC) zgodnie z PART FCL (EASA) oraz szkolenia w pilotażu samolotów o wysokich osiągach z napędem turbośmigłowym. Zakup symulatora został zrealizowany w ramach „Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego – Bezgraniczne Bezpieczeństwo”.

Źródło informacji: GB Aircraft

No comments

Leave your comment

In reply to Some User