fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

A321neo - American Airlines / Foto: Airbus
A321neo - American Airlines / Foto: Airbus

Linie American Airlines złożyły wiążące zamówienie na dodatkowe 85 samolotów A321neo, zwiększając całkowite zamówienie na ten typ do 219 maszyn.

„W ciągu ostatniej dekady poczyniliśmy znaczne inwestycje w modernizację i uproszczenie floty, która jest największą i najmłodszą wśród amerykańskich przewoźników sieciowych”, powiedział dyrektor generalny przewoźnika Robert Isom. „Zamówienia te pozwolą nam w dalszym ciągu zasilać flotę nowszymi, bardziej rentownymi samolotami, abyśmy mogli stale zapewniać klientom najlepszą sieć połączeń i rekordową niezawodność operacyjną”.

„Stały popyt na A321neo świadczy o bezprecedensowej wartości najbardziej wszechstronnego i rentownego samolotu wąskokadłubowego będącego w produkcji na świecie”, powiedział Benoît de Saint-Exupéry, wiceprezes ds. sprzedaży ds. samolotów pasażerskich w Airbusie. „Od prawie 20 lat American Airlines wykorzystują rodzinę samolotów A320, z których część powstała w USA w Mobile, do rozwoju siatki połączeń krajowych i międzynarodowych na krótkich dystansach oraz zapewniania pasażerom i załogom wyjątkowych wrażeń z podróży.”

American Airlines odebrały pierwszy A321neo w lutym 2019 r., a do 31 stycznia 2024 r. otrzymały 70 takich samolotów. Linia jest największym na świecie użytkownikiem maszyn z rodziny A320, największym na świecie użytkownikiem A321 (CEO i NEO) oraz największym nabywcą A321neo w Ameryce Północnej.

Źródło informacji: Airbus

No comments

Leave your comment

In reply to Some User