fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Wizualizacja Terminalu 6 - JFK International Airport - Źródło: Materiały Prasowe JFK
Wizualizacja Terminalu 6 - JFK International Airport - Źródło: Materiały Prasowe JFK

Budowa Terminalu 6 na lotnisku im. John'a F. Kennedy'ego obchodzi dzisiaj rocznicę. Budowa ta ma pochłonąć budżet w wysokości 4,2 miliarda dolarów. Dziś prezentujemy z tej okazji podgląd obiektu dzięki nowej animacji - od frontu terminala do bramek. Jak zapewnia inwestor, budowa terminalu przebiega zgodnie z planem, a ostatnie belki stalowe mają być ustawione tego lata, a pierwsze gate'y otwarte w 2026 roku.

Przez cały okres budowy projekt ma przyczynić się do stworzenia ponad 4000 miejsc pracy, w tym 1800 miejsc pracy w branży budowlanej. Nowy terminal jest częścią historycznej przebudowy Port Authority o wartości 19 miliardów dolarów, która ma przekształcić JFK International Airport w XXI-wieczną konstrukcję gotową konkurować z najlepszymi lotniskami na świecie.

Firma JMP rozwija Terminal 6 w dwóch fazach, z pierwszymi pięcioma gate-ami otwartymi na początku 2026 roku, a zakończenie budowy planowane jest na 2028 rok. Lufthansa Group ogłosiła, że przeniesie się do nowego terminalu, obsługując loty do kilku europejskich destynacji i tworząc światowej klasy wyposażenie w salonie dla gości podróżujących liniami grupy, która obejmuje Lufthansę, SWISS International Air Lines, Austrian Airlines i Brussels Airlines. Trwają zaawansowane rozmowy z innymi przewoźnikami lotniczymi.

W Terminalu 6 planowana jest sprzedaż detaliczna, restauracje i udogodnienia o łącznej powierzchni niemal 9200 metrów kwadratowych.

Źródło informacji: JFK International Airport

No comments

Leave your comment

In reply to Some User